Fotó: Sóki Tamás/MTI
Szokatlanul enyhe lesz az idő az év végén és január elején az ország nagy részén, helyenként 16 Celsius-fokos nappali csúcshőmérséklettel – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 28-a és január 10-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2020. december 28., 16:572020. december 28., 16:57
Erdélyben sokkal magasabb hőmérsékleti értékekre kell számítani a jelzett időszakban, mint ilyenkor általában.
A kéthetes időszak végén valamelyest lehűl az idő, a hőmérséklet megközelíti a január első felében megszokott értékeket.
December 31-éig elszórt helyi esőzésekre kell számítani, és január 4-e után ismét megnő a csapadék kialakulásának esélye.
A Bánságban, a Körösök vidékén és Máramarosban is az ilyenkor megszokottnál sokkal enyhébb lesz az idő ezekben a napokban, a legmelegebb napokon, azaz december 28-a és 30-a, majd január 2-a és 4-e között a nappali csúcsértékek 9-12 fok között alakulnak, éjszaka pedig 3-8 fok várható. A többi napon nappal 5-8 fokig melegszik a levegő, éjszaka mínusz 1 és 2 Celsius-fok körüli értékekre lehet számítani. Január 8-ától aztán ezekben a térségekben is lehűlés várható. Jelentősebb mennyiségű csapadékra keddtől péntekig van kilátás.
Az új év első napjaiban nappal mínusz 3 és plusz 4 fok közötti nappali csúcshőmérséklet várható, éjszaka mínusz 6 fokig hűlhet a levegő, 1700 méter fölött pedig ennél is hidegebb lesz. Hétfőtől szerdáig, majd január 4-e után számítani lehet csapadékra, többnyire eső, havas eső, a magas hegyekben hó formájában.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.
szóljon hozzá!