Fotó: Bihon.ro
Marossy Anna biológusról, a váradi Körös-part és a püspökfürdői tündérrózsa-rezervátum egykori védelmezőjéről neveznék el a nagyváradi Ezredévi Emléktér (Parcul Libertăţii) egyik sétányát.
2017. október 04., 13:452017. október 04., 13:45
Marius Sabău, a Körös-parton, a Garasos híd mellett húzódó sétányon található Florius Art virágüzlet tulajdonosa így akar tisztelegni a két éve elhunyt környezetvédő emléke előtt, és aláírásgyűjtést kezdeményezett terve megvalósításához.
a tíz évvel ezelőtti partrendezési munkálatok során a biológus vehemens tiltakozásának köszönhetően kerülték ki ezeket a kotrógépek és fogadták örökbe a váradiak.
A „keresztelőhöz” 300 támogató aláírásra van szükség, de a kezdeményező 500-at tervez összegyűjteni. Marius Sabău valószínűleg támogatókra talál, ugyanis nemcsak Marossy Anna volt népszerű a lakosok körében, maga a virágárus is az.
hogy tavasszal az arra járók gyönyörködhessenek a színkavalkádban. Később az itt kialakított lugasban egy pianínót helyezett el, hogy legyen hol gyakorolniuk a közeli zeneiskola diákjainak és a helyi zenekedvelőknek.
A virágboltban aláírható íveket a helyi sajtó beszámolója szerint egy hét alatt több mint száz váradi látta el kézjegyével.
A neves váradi biológusra, természetvédőre egykori munkatársai – a Körösvidéki Múzeum szakemberei –, a Nagyváradi Egyetemen tanuló egykori diákjai, illetve a környezetvédő és védett területek kezeléséért felelős szervezetek képviselői emlékeztek ily módon.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A digitalizáció nem növeli az autóipari vállalatok nyereségét, de jelentősen javítja az eszközhasználat hatékonyságát – állapítja meg a BBTE és partnerei kutatása, amely a világ legnagyobb autógyártóinak pénzügyi adatait elemezte.
Szomorú vasárnapjuk volt a Marost „dézsmáló” orvhalászoknak: az aradi ügyészség vezetésével a rendőrség lecsapott rájuk. A házkutatások nyomán elkobozták az illegálisan fogott halakat és az orvhalászathoz használt eszközöket.
Alap- és mesterképzésen összesen mintegy 1500 helyre várják a felvételire jelentkezőket július elsejétől a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen (EMTE), alapképzésen 34, magiszteri képzésen 13 szak indul.
Az előrendezvényekkel együtt kilenc nap, változatos program, nagyjából száz esemény, mintegy 40–50 ezer résztvevő – vonták meg a szervezők a június 23–29. között „Mindenki fesztiválja” mottóval lezajlott, 13. Szent László Napok mérlegét.
Több mint 2 100 személyt igazoltattak és 1 549 gépjárművezetőt ellenőriztek alkohol- vagy drogfogyasztás szempontjából az elmúlt hétvégén a Bihar megyei rendőrök.
Viharkárok miatt hónapokig lezárva volt, most azonban ismét teljes hosszában bejárható a Meleg-Szamos forrásvidékének körútja (Circuitul Someșului Cald), az Erdélyi-szigethegység egyik leglátványosabb hegyi útvonala.
Megalakult a kincses városban a FREE HPV CITY koalíció a Kolozsvári Ifjúsági Federeció (FTC) kezdeményezésére, melyhez a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (Kifor) is csatlakozott.
szóljon hozzá!