2009. július 03., 09:302009. július 03., 09:30
A nyertesek összesen 60 ezer euró értékben kapnak támogatást sportfelszerelések, művészeti eszközök vásárlásához, vagy versenyekre, edzőtáborokba, kiállításokra való elutazáshoz. A pályázat 8 és 18 év közötti gyermekeknek, fiataloknak szól; közülük is azoknak, akik értek már el helyezéseket országos vagy nemzetközi szintű versenyeken.
„Ezek a fiatalok már bizonyították a tehetségüket, de közülük csak keveseknek adott a családban, az egyesületben az anyagi háttér, amely lehetővé tenné a fejődésüket, a tehetségük kibontakoztatását. Látszik, óriási szükségük van a támogatásra” – nyilatkozta Gazda Árpád, a programot szervező Közösségért Alapítvány elnöke.
A sport kategóriában idén is a küzdősportok területéről érkezett a legtöbb pályázat, de sok úszó, teniszező és atléta is pályázott, és idén először fogyatékkal élő sportolók is jelentkeztek. A művészeti pályázatok többsége idén is a zene területéről érkezett. A pályázatokat az elkövetkező hetekben rangos sportolókból, illetve művészekből álló zsűrik bírálják el. Az eredményeket július 31-éig teszik közzé a szervezők a www.pentrucomunitate.ro, illetve a www.molromania.ro honlapon.
Tűz ütött ki kedd reggel a temesvári megyei kórház egyik kórtermében. A helyszínre a tűzoltók vonultak ki, és a szomszédos kórteremből két személy önként evakuálta magát.
Enyhe hipotermiás állapotban hoztak le a Máramarosi-havasokból egy ukrán férfit a hegyimentők és a határrendészek keddre virradóra.
Akkreditált, a román oktatási minisztérium által elismert képzést indít ősztől pedagógusoknak az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány.
Zahoránszki Brigitta Máramaros megyei parlamenti képviselő a Krónikának elmondta: a szakemberek által javasolt megoldás láttán a rónaszékiek érzik, hogy a hatóságok nem közömbösek a helyzetük iránt.
Bevezették hétfőn az elárasztott parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok az illetékesek szerint.
Románia régióinak nagy részén ingadozó lesz a hőmérséklet a következő két hétben, és esőzésekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) július 28. és augusztus 10. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Összesen 19 800 lej értékű bírságot „Osztott szét” a csendőrség a Nagyváradon szombaton az önkormányzat tiltása ellenére megtartott Pride-felvonulás kapcsán.
Zivatarokra figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztás van érvényben vasárnap estig az ország nyugati felén. Az ország keleti felében ugyanakkor harmadfokú, vörös jelzésű riasztást adtak ki kánikula miatt.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) szerint jelentős károkat okozott a szombat délutáni és esti vihar Románia nyolc megyéjében – köztük Erdély, a Partium és a Bánság számos településén.
Ha az Európai Unió nem védi meg őshonos nemzeti közösségeket, nem különbözteti meg őket a bevándorló közösségektől, „akkor Európa saját sírját fogja megásni”,