Fotó: Pixabay.com
Pluszpontot kaphatnak azok a sofőrök, akik egy naptári év leforgása alatt egyetlen büntetőpontot sem kapnak közlekedési kihágásért egy törvénymódosító javaslat szerint.
2018. március 02., 12:482018. március 02., 12:48
2018. március 02., 13:082018. március 02., 13:08
Így amennyiben a következő esztendőben összegyűjtenek 15 pontot, nem fogják bevonni jogosítványukat – írja a Profit.ro gazdasági hírportál. A tervezet kezdeményezői rámutattak: az európai uniós törvényekből inspirálódtak, amelyek alapján jutalomban részesülnek azok az autóvezetők, akiket megadott időintervallumon belül nem kapnak közlekedési kihágáson.
A hatályos előírások szerint egyébként, amennyiben egy sofőr összegyűjt 15 büntetőpontot, 30 napra bevonják járművezetői engedélyét.
A jogszabály-módosító tervezet kidolgozói szerint ez arra ösztönözné a sofőröket, hogy óvatosabban és figyelmesebben vezessenek. A tervezetet a PSD–ALDE-koalíció három képviselője kezdeményezte. A módosító javaslatot előbb a szenátus fogja tárgyalni, az ügyben ugyanakkor a képviselőház a döntéshozó kamara.
mostmár azonban úgy vélik: elsősorban a kiszámíthatatlanul és veszélyesen vezető sofőrök miatt nem érzik magukat biztonságban az utakon.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!