Az iskolai imaterem avatóján több ortodox lelkész is részt vett
Fotó: Facebook/Episcopia Ortodoxă Română a Maramureșului și Sătmarului
Több mint száz szatmárnémeti lakos írta alá kedd délutánig azt a petíciót, melyet az ortodox egyház iskolai térhódítása ellen indítottak.
2021. június 15., 22:262021. június 15., 22:26
A Mihai Marcocean civil aktivista által kezdeményezett petíció kiváltó oka, hogy a Mihai Eminescu Főgimnáziumban „lelki és kulturális központ” néven ortodox imatermet hoztak létre. Ennek május végén tartott avatásán több ortodox lelkész, a máramarosi és szatmári ortodox püspökség képviselői is részt vettek.
Az oktatási minisztériumnak és a tanfelügyelőségnek címzett petíció szerzői kérik, hogy biztosítsák az oktatási törvény betartását a szatmári iskolákban.
– idézi a petíció szerzőit a Presasm hírportál. A kezdeményezők rámutatnak, hogy az oktatási törvény garantálja a tanintézetek vallási dogmáktól és politikai doktrínáktól való függetlenségét.
„Nehezen lehet ezt a függetlenséget igazolni, ha az osztálytermet kápolnává változtatják” – mutatnak rá az online tiltakozás szerzői. Hangsúlyozzák, hogy az oktatási törvény tiltja a vallási térítést az iskolákban, főleg, hogy ezekbe különböző felekezetű diákok járnak.
Megmenthetőnek látták a vízzel elárasztott parajdi sóbányát júniusi ottjártukkor az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusa keretében terepszemlét tartott szakértői csoport tagjai.
Az RMDSZ a hétvégi egyeztetések során „megvédte a magyar iskolákat, osztályokat” – tájékoztat hétfői közleményében a szövetség.
A Brassó megyei Zernyesten működő medverezervárumba szállítják azt a három bocsot, amelyek anyját kilőtték, miután végzett egy olaszországi motorossal a Transzfogarasi úton.
Csíksomlyón szolgálni egy szerzetesnek prémium – válaszolta Böjte Csaba testvér a Krónikának, amikor arról faggattuk, hogyan fogadja a dévai plébániáról az ősi Mária-kegyhelyre való áthelyezését, ahol lelkészként folytatja szolgálatát.
Tetemes károkat okozott az ítéletidő hétfőn délután számos szilágysági településen. A vihar Zsibó városában háztetőket sodort le, fákat csavart ki tövestül, ugyanakkor Máramarosban és a Székelyföldön is tomboltak az elemek.
Letartóztattak Kolozsváron egy matematikatanárt két tanítványa – egy 14 és egy 15 éves lány – szexuális bántalmazásáért.
Hétfőn és kedden még országszerte kitart a kánikula, szerdától azonban több mint tíz fokkal is visszaesik a nappali csúcshőmérséklet, és zivatarokra is számítani lehet.
Meghosszabbította szerdáig az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a korábban kiadott vörös, narancssárga és sárga hőségriasztásokat.
Parajd és térsége lakosságának tartós biztonsága érdekében elengedhetetlen a sóbánya stabilitásának fenntartása az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusának keretében a helyszínen járt szakértői csoport szerint.
Válságba taszítják a közoktatást a bukaresti kormány válságkezelési intézkedés-tervezetének előírásai a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szerint. A szakmai szervezet teljes egészében elutasítja a kilátásba helyezett megszorításokat.
1 hozzászólás