Tavaly is a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében foganatosított óvintézkedések mellett zajlottak a vizsgák
Fotó: Veres Nándor
Annak érdekében, hogy ne veszítsenek súlyukból, a diákok személyes részvételével zajlik idén az érettségi és a képességfelmérő – jelentette be Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter. Jelezte: a témában a diákok, tanárok és szülők képviselőivel folytatott egyeztetésen elhangzottak alapján döntöttek.
2021. január 12., 09:062021. január 12., 09:06
„Mindannyian ezt kérték, és egyetértettünk, mindent megteszünk annak érdekében, hogy az országos vizsgák lebonyolítása kiszámítható legyen, azokon az időpontokon kerüljön azokra sor, amikorra be vannak tervezve.
– nyilatkozta a tanügyi tárca vezetője a román közszolgálati televíziónak (TVR).
A második félév kezdetétől négytől nyolc hétig is meghosszabbíthatják a tanulók első félévi tanulmányi eredményeinek lezárási időszakát – derült ki az oktatási miniszter és a tanfelügyelők hétfői megbeszélésén.
Fontos, hogy helyesen azonosítsuk azokat a veszteségeket, megtervezzünk egy megfelelő tematikát annak mentén, hogy mennyire sajátították el a diákok a tananyagot, és nem annak függvényében, hogy a tanárok hogyan adták le, mivel nagyon sok esetben a tanárok leadták, azonban – önhibájukon kívül – fekete képernyők előtt beszéltek, tehát nincs visszajelzés, nem lehet igazából tudni, hogy mennyire sajátították el a diákok az anyagot” – magyarázta az oktatási miniszter.
A legtöbb szülő (78 százalékuk szerint) és tanár (73,1%) úgy véli, hogy a diákoknak a lehető leghamarabb vissza kell térniük az iskolába, miközben az iskolai tanterv újragondolása (80,9%) és felzárkózást célzó intézkedések szükségesek. A Mentsétek meg a Gyermekeket (Organizaţia Salvaţi Copiii) elnevezésű szervezet december folya
Sorin Cîmpeanu beszélt egyúttal arról is, hogy fontos „diagnosztizálni a diákok veszteségeit”, tesztelni kell, hogy lássák, pontosan mi maradt ki az online oktatás során.
Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter szerint előfordulhat, hogy azoknak a diákoknak, akik nem tudtak részt venni az online oktatásban, a jövő félév során szombatonként kell majd bepótolniuk az elmaradt tananyagot. Ez a tanárok egyéni döntésétől függ majd. A különórákért külön megfizetik a pedagógusokat – írja a News.ro.
Hétfőn kezdődik az iskola, a téli vakációt követően a diákok továbbra is online folytatják az első félévet.
A nyári hegyi túrák gyönyörűek, de a havasokon gyorsan változó időjárás komoly veszélyeket is rejthet, villámlással kísért heves viharok törhetnek ki egyik percről a másikra.
Orvvadászat és vadállatok illegális tartásáért hatósági felügyelet alá került egy Arad megyei fiatalember, aki az év elején két medvebocsot ejtett foglyul.
Lezuhant egy kis méretű repülőgép kedden a Hunyad megyei Szászváros közelében.
Elrendelte kedden a Maros megyei törvényszék a mezőméhesi gyilkossággal gyanúsított Emil Gânj előzetes letartóztatását.
A május végén részben beszakadt híd miatt jelenleg akadozik a közlekedés, sok tehergépkocsi kénytelen behajtani a városba.
Hétfőn 24 órára őrizetbe vettek egy, a Beszterce-Naszód megyei Kolozsnagyidán élő, 24 éves nőt számítógépes bűncselekmény és fenyegetés miatt, az ügy a volt élettársát megölő és a házát rágyújtó Maros megyei férfi ügyéhez kapcsolódik.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
Ünnepélyesen megnyitották a 33. Bolyai Nyári Akadémiát (BNYA) Szovátán, a Teleki Oktatási Központban hétfőn – közölte a szervező Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ).
Restaurálják Brassó egyik fontos műemlékét, a Posztókészítők bástyáját – közölte a város önkormányzata.
Nyolcszáz dolgozónak és kétszáz munkagépnek köszönhetően továbbra is megfeszített tempóban, jól haladnak az A1-es autópálya hiányzó dél-erdélyi, „medvealagutakról” elhíresült szakaszának építésével.
szóljon hozzá!