Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter szerint előfordulhat, hogy azoknak a diákoknak, akik nem tudtak részt venni az online oktatásban, a jövő félév során szombatonként kell majd bepótolniuk az elmaradt tananyagot. Ez a tanárok egyéni döntésétől függ majd. A különórákért külön megfizetik a pedagógusokat – írja a News.ro.
2021. január 11., 13:552021. január 11., 13:55
2021. január 11., 14:232021. január 11., 14:23
„Minden tanár az általa észlelt lemaradás mértéke alapján dönt. Nem lehet megjósolni. Talán elég, ha naponta két-három órát szánunk rá” – mondta az oktatási miniszter vasárnap este a Digi24 műsorában. Azt is kifejtette, hogy
„A 178-as sürgősségi rendelet tanulónként havi 200 lejes összeget ír elő, és havonta 500 lejt, ha egy iskolának 1000 olyan tanulója van, akiknek szükségük van felzárkóztatásra” – fejtette ki a miniszter.
Korábban Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter bejelentette, hogy a legfrissebb jelentések szerint a diákok százezrei nem tudtak hozzáférni az online iskolához: vagy azért, mert nincs hozzáférésük számítógéphez, vagy azért, mert nincs internetkapcsolatuk. Több mint 200 ezer diák nem tudott részt venni online oktatásban.
„Romániában 7203 iskola van, amelyeket fel kell mérni az integrált számítógépes rendszeren keresztül.
A javító intézkedéseket a második félév osztályspecifikus ütemezése alapján kell elvégezni” – mondta vasárnap az oktatási miniszter az Antena 3-nak adott interjúban.
Sorin Cîmpeanu azt is kijelentette, hogy a minisztérium „frissített jelentésekre” vár. „Elengedhetetlen, hogy fizikai formában folytathassuk az iskolát annak felmérése érdekében, hogy milyen veszteségeket szenvedtek a diákok, nem a tanár által tanított szempontok alapján, hanem az kell néznünk, ami a diáknak megmaradt a tananyagból. Emellett meghatároztuk a felzárkóztatás finanszírozásának forrásait” – közölte a tárcavezető.
Az első félévből hátramaradt hetek is online tanrendben zajlanak, de lehetséges, hogy február 8-ától a diákok visszatérhetnek az iskolába – közölte legutóbb Sorin Câmpeanu tanügyminiszter. A félév vége pedig most is, mint „békeidőkben”, a tanulmányi jegyek lezárásával telik.
Szeretnék minél hamarabb és hosszabban beszélni Románia új államelnökével, mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
Hálát ad a romániai magyar közösség azért a közéleti emberért, aki mindnyájunk ügyvédje tudott lenni – állapította meg Tőkés László volt református püspök Kincses Előd marosvásárhelyi jogász temetésén, így búcsúzva néhai harcostársától.
Interjút adott Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Krónikának, az aktuális politikai és közéleti témákat érintő beszélgetést szombaton tesszük közzé honlapunkon.
Sikerült eloltani a Cibles-hegységben szerda este kiütött vegetációtüzet – tájékoztatott péntek este a Máramaros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szóvivője.
A jövő hét folyamán átadják a forgalomnak a Kolozs megyében épült gyorsforgalmi utat, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
Közösségi összefogásnak köszönhetően a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség június 27-én megvásárolta azt az ingatlant, amely hosszú távon hitéleti, közösségi és kulturális célokat szolgál.
Mégsem újul meg a zsibói Béldi-kastély, miután a Szilágy megyei közgyűlés úgy döntött: felmondja a projektre megkötött finanszírozási szerződést.
szóljon hozzá!