Fotó: Haáz Vince
Az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) pénteki határozatában meghosszabbította 2021. február 7-éig az online oktatást országos szinten kötelezővé tevő intézkedést.
2021. január 09., 14:382021. január 09., 14:38
2021. január 09., 14:432021. január 09., 14:43
A határozat értelmében január 11-e és február 7-e között továbbra is online zajlik az oktatás Románia valamennyi oktatási intézményében – tájékoztatott szombaton a bizottság. Florin Cîţu miniszterelnök kormánya január 6-ai, szerdai ülésének végén közölte, február 8-án megnyílhatnak az iskolák, ha addig kitart a koronavírusos esetszámok csökkenő tendenciája. „Személy szerint úgy hiszem, azon kell dolgoznunk, hogy minél hamarabb megnyissuk az iskolákat. Eddig azt láttuk, hogy csökken a koronavírusos esetek száma, elfogadható arányokhoz értünk” – fogalmazott Florin Cîţu a kabinet ülése után, amelyen sürgősségi kormányrendelettel február 8-áig, azaz a második félév kezdetéig meghosszabbították az online oktatást.
Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter a napokban úgy fogalmazott, az sem kizárt, hogy még február 8. előtt megnyithatják kapuikat egyes tanintézetek azokon a településeken, ahol alacsony a fertőzöttségi ráta. A tanügyi tárca vezetője szerint minden a járványhelyzettől függ, az iskolanyitásról pedig a hónap végén születhet döntés. „Nem zárhatunk ki egyetlen forgatókönyvet sem, alapos és felelősségteljes szakmai elemzések után döntünk” – fogalmazott Cîmpeanu.
Jóváhagyta ugyanakkor a vészhelyzeti bizottság a lakosság koronavírus elleni oltási folyamatához szükséges termékek, anyagok és egészségügyi felszerelések sürgősségi orvosi készleteinek növelését. Az ehhez szükséges pénzalapokat a kormány rendelkezésére álló tartalékalapból fogják kiutalni szükség szerint a belügyminisztérium büdzséjén keresztül az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőségnek (IGSU).
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!