Fotó: Román rendőrség
Előzetes letartóztatásba helyezték szerdán annak az 1 éves és 7 hónapos brassói gyermeknek az édesanyját, aki hétfőn belehalt a sorozatos bántalmazásba.
2023. július 05., 18:292023. július 05., 18:29
2023. július 05., 18:332023. július 05., 18:33
A kiskorúakkal és családjogi ügyekkel foglalkozó törvényszéki ügyészség tájékoztatása értelmében a 26 éves nő elhanyagolta a gyermekét annak 2021 decemberi születésétől kezdve hétfőn bekövetkezett haláláig. Az ügyészek szerint a nő több ízben is rokonokra bízta a gyermeket, nem gondoskodott a megfelelő táplálásáról, és nem biztosított számára megfelelő higiéniai körülményeket (nem fürdette a gyermeket, a ruházata koszos volt).
Az ügyészek igénylésére a törvényszék szerdán elrendelte a nő előzetes letartóztatását. A döntés nem jogerős. Korábban előzetes letartóztatásba helyezték a nő 21 éves élettársát is, akit azzal gyanúsítanak, hogy többször megverte és éheztette a gyermeket.
Mint arról beszámoltunk, az egyéves és hét hónapos gyermek hétfőre virradóra hunyt el. Mivel a holttesten bántalmazásra utaló nyomokat találtak, nyomozás indult a halál okának kiderítésére. Az ügyészség szerint a gyermek halálának oka egy agyi ér megrepedése volt, amit a sorozatos bántalmazások idéztek elő.
Őrizetbe vették a brassói nyomozó hatóságok annak a gyermeknek a nevelőapját, aki hétfőre virradóra gyanús körülmények között elhunyt.
Egy az úttestről lesodródott és felborult személygépkocsihoz riasztották péntek este az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőséget (ISU). Mire a kisjenői osztag a helyszínre ért, egy máramarosi hivatásos tűzoltócsapat megkezdte az áldozat mentését.
Nagy hírverés nélkül hirdette meg partiumi és Kolozs megyei gazdapályázatait a magyar állami pénzekből finanszírozott erdélyi gazdaságfejlesztési program lebonyolítására szolgáló Pro Economica Alapítvány. A részletekről Kozma Mónika ügyintézőt kérdeztük.
Sakálok jelentek meg Brassó megyében is, miután az elmúlt időszakban a Székelyföldön több ízben jelezték felbukkanásukat.
Több mint 200 kilogramm kábítószert kobozott el a rendőrség Arad megyében két Maros megyei illetőségű férfitől, akik Spanyolországból csempészték Romániába a tiltott szereket. A kábítószer-csempész bűnbanda három tagját már korábban őrizetbe vették.
Hipotermiás állapotban hoztak le egy ukrán férfit a hegyimentők a Máramarosi-havasokból péntekre virradóra. Egy másik ukrán állampolgárt még keres a Salvamont.
Magyar nyelvű tájékoztató kampányban és a vidéki fiatalok felvilágosításában vállal szerepet a HPV Koalíció tagjaként a KIFOR. A kincses városban nemrég létrejött kezdeményezés célja, hogy hívja fel a figyelmét a HPV megelőzésére, a védőoltásra.
Polipos töltött káposztával rukkolt elő egy brassói étteremlánc, mind a négy vendéglőjükben megkóstolhatják a vendégek a különlegességet.
Négy gyerek kapott szervet, egyikük szívet a július 15-én, egy tragikus baleset miatt elhunyt kosárlabdázó kisfiú halála után.
A gázkazánok beszerelése miatt csütörtökön napközben nem lesz melegvíz abban több mint 20 ezer aradi háztartásban, amelyek a távfűtési hálózaton keresztül kapják mind a fűtést, mind a melegvizet.
Iskolakezdésre beüzemelnék a sótalanító berendezéseket a Kis-Küküllő mentén, ezért gyorsított eljárással szerzik be a felszereléseket, amelyek révén ismét ihatóvá válna a folyónak a parajdi bányakatasztrófa nyomán sóval szennyezett vize.
szóljon hozzá!