Fotó: Rostás Szabolcs
Feljelentést tett a Blue Air az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnöke, Horia Contantinescu ellen, akit azzal vádol a légitársaság, hogy „hamis állításokkal rendkívül nagy anyagi kárt akart okozni” a vállalatnak.
2022. október 05., 17:322022. október 05., 17:32
2022. október 05., 17:352022. október 05., 17:35
A társaság szerdai, az Agerpres által idézett közleménye szerint az intézményvezető már idén július 14-től a tevékenysége beszüntetésére akarta kényszeríteni a román alaptőkéjű Blue Airt, hogy a fő versenytársa monopolhelyzetbe kerülhessen a légi személyszállítás piacán. A légitársaság emlékeztetett arra, hogy hamis információk terjesztéséért már augusztus 19-én feljelentette a bukaresti legfőbb ügyészségen Horia Constantinescut, aki azonban továbbra is félretájékoztatja a közvéleményt.
A vállalat szerint Horia Constantinescu magatartása összefügg befektetők egy csoportjának azzal a szeptember 30-ai bejelentésével, hogy átvennék és átszerveznék a légitársaságot, mert a hatóság vezetőjének „nincs ínyére” a Blue Air megmentése.
Az ANPC kedden közölte, hogy több mint 10 millió lejre bírságolta a légitársaságot, amiért június 15. után úgy törölte több járatát, hogy semmilyen kötelezettséget nem vállalt az utasok kártalanítására. A hatóság szerint a Blue Air összesen 19,582 millió euróval károsította meg a törölt járatokra előzetesen jegyet váltó ügyfeleit, de csak a 0,7 százalékukat kártalanította. A légitársaság először szeptember 6-án jelentette be, hogy 12-éig nem szállnak fel a gépei a romániai repterekről. A döntést azzal indokolták, hogy nem tudják fedezni a járatok napi működtetésének költségeit, mivel a környezetvédelmi minisztérium zárolta a légitársaság számláit.
Korábbi ígéreteivel ellentétben nem indítja újra a járatait október 10-én a Blue Air – jelentette be pénteken a csőd szélén lévő román légitársaság.
Bár a Környezetvédelmi Alap igazgatósága (AFM) egy nappal később közölte, hogy felfüggeszti a vállalat számláinak zárolását, és 12 hónapos ütemtervet szab meg a tartozása kifizetésére, a légitársaság szeptember 9-én bejelentette, hogy szeptember 12-e helyett csak október 10-étől indítja újra járatait, mert üzemanyagra sincs pénzük.
A vállalat szeptember 30-án bejelentette, hogy október 10-étől mégsem indítja újra a járatait, de tárgyalásokba kezdett potenciális befektetőkkel, hitelezőkkel és a román kormánnyal a tőkeszerkezetének átalakítása érdekében.
Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter arra biztatja azokat a romániaiakat, akik a Blue Air légitársaságnál repülőjegyet vásároltak, hogy kérjenek kártérítést a légitársaságtól.
Augusztus 31-én, szombaton reggel 9 órakor átadják a forgalomnak az élesdi körgyűrű valamennyi szakaszát, tehát a teljes nyomvonalon lehet majd közlekedni a Bihar megyei kisvárost kikerülő új aszfaltcsíkon.
Heves felhőszakadás csapott le kedden délután a kincses városba, számos helyen okozva fennakadást az autóforgalomban.
A legtöbb európai uniós pénzt lehívó kisebb romániai városok top 5-ös rangsorában négy erdélyi település található, azaz nemcsak a megyeszékhelyek „húzzák” felfelé a régiót a fejlődés útján.
Az eredetileg tervezett összeg kétszeresére ugorhatnak az ország legnagyobb gördeszkaparkjának megvalósítási költségei Brassóban.
A székelyföldi és a moldvai magyarságra is egyformán figyelne Dolhai István, Magyarország új csíkszeredai főkonzulja – közölte a diplomata a kedden Csíkszeredában tartott bemutatkozó sajtótájékoztatóján.
Kéztöréssel került kórházba kedden Maroshévíz megválasztott polgármestere, Sebastian Buzilă, miután fizikai összetűzésbe került a Hargita megyei város főépítészével.
Szerda reggelig viharok várhatók Erdélyben, a hegyvidéken, Moldvában és Munténia északi részén – közölte kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Továbbra is marad a hőség, de légköri instabilitásra is számítanunk kell a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 26-ától szeptember 8-áig érvényes előrejelzéséből.
Több mint 5000 nyugdíj-újraszámítási végzés kikézbesítését állította le a Fehér megyei nyugdíjpénztár, miután felmerült a gyanú, hogy tévedés csúszott be.
A járványövezetekből érkező leveleket lyuggatással és füstöléssel, a pénzérméket ecetes vízzel fertőtlenítették a 18-19. században Erdélyben és Magyarországon, és az országba érkezőknek legkevesebb 21 napot vesztegzárban kellett tölteniük.
szóljon hozzá!