Fotó: Rostás Szabolcs
Heves tűz ütött ki Kolozsváron a Törökvágás közelében, a Tetarom I. ipari parkban. A sűrű füst a kincses város szinte minden pontjából látható, a lakóknak azt tanácsolják, ne nyissanak ablakot.
2021. szeptember 21., 07:392021. szeptember 21., 07:39
2021. szeptember 21., 10:422021. szeptember 21., 10:42
A katasztrófavédelem 8 óra után arról tájékoztatott, hogy a lángokat sikerült megfékezni, és a tűzoltók már csak néhány aktív gócpont elfojtásán dolgoznak.
A tűz okát eloltása után vizsgálják ki. Jelenleg nem lehet belépni a csarnokok területére – közölte a felügyelőség.
A tűz a Kolozsvár nyugati felében, a Törökvágásnál működő Tetarom I. ipari park egyik gyárcsarnokában keletkezett kedden kora reggel. Egyelőre nem tudni, mi miatt csaptak fel a lángok.
A füst keletre, Kolozsvár központja felé tart
Fotó: Rostás Szabolcs
A kincses városban és a szomszédos Kisbácsban tartózkodók 7:08 órakor kaptak értesítést telefonjukra a Ro-Alerten keresztül.
„Csarnoktűz Kolozsváron a Tetarom I. ipari parkban (Törökvágás) sűrű füstkibocsátással.
Tartsák tiszteletben a Kolozs Megyei Katasztrófavédelem ajánlásait” – áll a román nyelvű üzenetben, amely a veszély súlyosságaként az extrémet jelöli meg.
Fotó: Képernyőfelvétel
A lánglovagok négy tűzoltóautóval, két létrás kocsival és a SMURD rohammentő-szolgálat egy autójával érkeztek a helyszínre, és dolgoznak a lángok megfékezésén.
Fotó: Rostás Szabolcs
A nagyjából 600 négyzetméteres csarnokban több, különböző tevékenységű cég működik.
A Kolozs Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) ugyanakkor közölte, egyelőre nincsenek arra utaló információk, hogy ezek valamelyikének olyan tevékenysége lenne, amely miatt mérgező gázok kerülnének a levegőbe.
Szeretnék minél hamarabb és hosszabban beszélni Románia új államelnökével, mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
Hálát ad a romániai magyar közösség azért a közéleti emberért, aki mindnyájunk ügyvédje tudott lenni – állapította meg Tőkés László volt református püspök Kincses Előd marosvásárhelyi jogász temetésén, így búcsúzva néhai harcostársától.
Interjút adott Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Krónikának, az aktuális politikai és közéleti témákat érintő beszélgetést szombaton tesszük közzé honlapunkon.
Sikerült eloltani a Cibles-hegységben szerda este kiütött vegetációtüzet – tájékoztatott péntek este a Máramaros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szóvivője.
A jövő hét folyamán átadják a forgalomnak a Kolozs megyében épült gyorsforgalmi utat, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
Közösségi összefogásnak köszönhetően a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség június 27-én megvásárolta azt az ingatlant, amely hosszú távon hitéleti, közösségi és kulturális célokat szolgál.
Mégsem újul meg a zsibói Béldi-kastély, miután a Szilágy megyei közgyűlés úgy döntött: felmondja a projektre megkötött finanszírozási szerződést.
szóljon hozzá!