Fotó: Gecse Noémi
Havazás és hóvihar várható a hegyvidéken, a moldvai megyékben pedig felerősödik a szél – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetéséből.
2020. január 04., 14:582020. január 04., 14:58
2020. január 04., 15:002020. január 04., 15:00
A meteorológusok hétfő reggelig érvényes, havazásra és hóviharokra vonatkozó sárga jelzésű figyelmeztetést adtak ki az 1700 méter fölötti régiókra.
Az ország területének nagy részén felerősödik a szél, a széllökések elérhetik a 45-55 km/h, helyenként pedig a 70-75 km/h sebességet. Vegyes csapadékra, dél-keleten jegesedésre, nyugaton és északon havazásokra kell számítani, hegyvidéken hófúvások alakulhatnak ki – közölte az Agerpres.
Eközben az elmúlt 24 órában 108 segélykérő hívás érkezett a hegyimentőkhöz – derül ki az Salvamont országos diszpécserszolgálatának tájékoztatásából. Az elsősegélynyújtás után
a többi esetben könnyebb sérülés történt, így a hozzátartozókra lehetett bízni a szállítást. További 38 betelefonáló a különböző hegyi kirándulóhelyek állapota felől érdeklődött a Salvamont illetékeseinél. Ebben az időszakban a nagyszámú turista miatt több mint ötszáz hegyimentő teljesít szolgálatot a Salvamont több mint 90 állomáshelyén.
Ha valaki balesetet szenved vagy bajba jut Románia valamelyik hegységében, az 112-es sürgősségi számon, a 0372126668 vagy a 0SALVAMONT-ot tárcsázva, illetve a SALVAMONT mobil applikáción kérhet segítséget.
Egy az úttestről lesodródott és felborult személygépkocsihoz riasztották péntek este az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőséget (ISU). Mire a kisjenői osztag a helyszínre ért, egy máramarosi hivatásos tűzoltócsapat megkezdte az áldozat mentését.
Nagy hírverés nélkül hirdette meg partiumi és Kolozs megyei gazdapályázatait a magyar állami pénzekből finanszírozott erdélyi gazdaságfejlesztési program lebonyolítására szolgáló Pro Economica Alapítvány. A részletekről Kozma Mónika ügyintézőt kérdeztük.
Sakálok jelentek meg Brassó megyében is, miután az elmúlt időszakban a Székelyföldön több ízben jelezték felbukkanásukat.
Több mint 200 kilogramm kábítószert kobozott el a rendőrség Arad megyében két Maros megyei illetőségű férfitől, akik Spanyolországból csempészték Romániába a tiltott szereket. A kábítószer-csempész bűnbanda három tagját már korábban őrizetbe vették.
Hipotermiás állapotban hoztak le egy ukrán férfit a hegyimentők a Máramarosi-havasokból péntekre virradóra. Egy másik ukrán állampolgárt még keres a Salvamont.
Magyar nyelvű tájékoztató kampányban és a vidéki fiatalok felvilágosításában vállal szerepet a HPV Koalíció tagjaként a KIFOR. A kincses városban nemrég létrejött kezdeményezés célja, hogy hívja fel a figyelmét a HPV megelőzésére, a védőoltásra.
Polipos töltött káposztával rukkolt elő egy brassói étteremlánc, mind a négy vendéglőjükben megkóstolhatják a vendégek a különlegességet.
Négy gyerek kapott szervet, egyikük szívet a július 15-én, egy tragikus baleset miatt elhunyt kosárlabdázó kisfiú halála után.
A gázkazánok beszerelése miatt csütörtökön napközben nem lesz melegvíz abban több mint 20 ezer aradi háztartásban, amelyek a távfűtési hálózaton keresztül kapják mind a fűtést, mind a melegvizet.
Iskolakezdésre beüzemelnék a sótalanító berendezéseket a Kis-Küküllő mentén, ezért gyorsított eljárással szerzik be a felszereléseket, amelyek révén ismét ihatóvá válna a folyónak a parajdi bányakatasztrófa nyomán sóval szennyezett vize.
szóljon hozzá!