Archív felvétel
Fotó: Beliczay László
A múlt héten huszonegy alkalommal kellett lakott településekről medvét eltávolítaniuk a Hargita megyei csendőröknek, rendőröknek. Az év eleje óta 400 esetben volt szükség a hatóságok közbelépésére medvék lakott területen való megjelenése miatt.
2021. szeptember 13., 13:352021. szeptember 13., 13:35
A pénteki nap folyamán hat medve eltávolításához hívták a csendőröket Csíkszeredába, Balánbányára, Borszékre és Kiskadácsra. A bejelentések fele Balánbányáról érkezett, de csak egy esetben találták meg a vadállatot.
Csíkszeredából egy anyamedve és egy bocs jelenlétét jelezték, de a vadak még a hatóságok helyszínre érkezése előtt visszamentek az erdőbe.
A Siménfalva községhez tartozó Kiskadácson egy kerítést tett tönkre és több baromfit megölt vasárnap egy medve, de a hatóságok kiérkezésékor már nem volt a helyszínen – közölte az Agerpres.
A csendőrök ismételten kérik a lakosságot, hogy ha medvével találkoznak, hívják az 112-es számot, ne próbáljanak önerőből közbeavatkozni, ne etessék, ne közelítsék meg az állatot, és körültekintően tárolják a háztartási hulladékot. Múlt héten két ember került a csíkszeredai kórházba medvetámadás következtében.
Megmenthetőnek látták a vízzel elárasztott parajdi sóbányát júniusi ottjártukkor az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusa keretében terepszemlét tartott szakértői csoport tagjai.
Az RMDSZ a hétvégi egyeztetések során „megvédte a magyar iskolákat, osztályokat” – tájékoztat hétfői közleményében a szövetség.
A Brassó megyei Zernyesten működő medverezervárumba szállítják azt a három bocsot, amelyek anyját kilőtték, miután végzett egy olaszországi motorossal a Transzfogarasi úton.
Csíksomlyón szolgálni egy szerzetesnek prémium – válaszolta Böjte Csaba testvér a Krónikának, amikor arról faggattuk, hogyan fogadja a dévai plébániáról az ősi Mária-kegyhelyre való áthelyezését, ahol lelkészként folytatja szolgálatát.
Tetemes károkat okozott az ítéletidő hétfőn délután számos szilágysági településen. A vihar Zsibó városában háztetőket sodort le, fákat csavart ki tövestül, ugyanakkor Máramarosban és a Székelyföldön is tomboltak az elemek.
Letartóztattak Kolozsváron egy matematikatanárt két tanítványa – egy 14 és egy 15 éves lány – szexuális bántalmazásáért.
Hétfőn és kedden még országszerte kitart a kánikula, szerdától azonban több mint tíz fokkal is visszaesik a nappali csúcshőmérséklet, és zivatarokra is számítani lehet.
Meghosszabbította szerdáig az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a korábban kiadott vörös, narancssárga és sárga hőségriasztásokat.
Parajd és térsége lakosságának tartós biztonsága érdekében elengedhetetlen a sóbánya stabilitásának fenntartása az EU vészhelyzeti polgári védelmi mechanizmusának keretében a helyszínen járt szakértői csoport szerint.
Válságba taszítják a közoktatást a bukaresti kormány válságkezelési intézkedés-tervezetének előírásai a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége szerint. A szakmai szervezet teljes egészében elutasítja a kilátásba helyezett megszorításokat.
2 hozzászólás