„Ez nem az a tábor”

•  Fotó: Boda Gergely

Fotó: Boda Gergely

Kedvenc elcsípett tábori párbeszédem. Lány: „Megyünk egyet tusolni?”, Fiú: „Ez a tábor nem arról szól.” Nem mintha a pasas rohanvást igyekezett volna valami igazán érdekfeszítő előadásra, így, táborelőn azért még mindig mindenre el lehet kényelmesen érni, párja az alternatív programok közti dilemmát sem tetézhette, egyelőre a párhuzamos világok is átjárhatóak, nem. Hanem ez a tábor tényleg nem a zuhanyozásról szól.

Demeter Szilárd

Demeter Szilárd

2007. július 19., 00:002007. július 19., 00:00

Képzeljük magunkat a fiatalember helyébe. Nem képzeljük, most mondja Házsé, hogy az illető szervező, szervezők helyébe képzelni magunkat nem jó. A szervezőket mindenki szidja, hol a késésért, hol pedig a csúszásokért, netalán a programcserékért, ha a szervezők tartanák az előadásokat, akkor minden bizonynyal nem lenne tetten érhető az időcsúszka működése, de a szervezők nem tartanak előadásokat, a szervezők hosszabbító-elosztót rendelnek a TusványosPress szerkesztőségébe Csíkszeredából, áldja meg a Jóisten a dolgos két kezüket.
Az előadásokat meghívottak tartják, vagy nem tartják. A meghívott előadókról pedig vagy jót, vagy semmit, így egyelőre lehátrálunk a témáról.
Térjünk vissza a zuhanyozáshoz, annál is inkább, mert a zuhanyozás számunkra ma reggel elveszítette minden varázsát. Hótt zombin zuhanyozás közben levertük a szemüvegünket, és megrepedt a lencséje, minimum három világgá látjuk szét az ébredező tábort, sokba kerül nekem ez a Tusványos, tavalyelőtt is eltörtem egy szemüveget itt, a zuhanyozásról tehát többet szó se essék. Hanem nézzük tovább a féllábas tábort. A teraszról nézzük, mert a kétszer két méteres szobát riasztóan hamar be lehet lakni, és a szigorított börtönben ülő rabhoz hasonlóan mi is igyekszünk kifelé belőle. Mi kijöhetünk. A házikó előtt kisgyerekes család reggelizik, udvariasan rámköszönnek, nyiladozó őszinteségemben visszaköszönök. A velünk átellenben terjeszkedő Csűr bezzeg most nem hangos, hajnali ötig ordító zenére ugrabugrált a szépreményű ifjúság, az ember a tollasbál kifejezésnek egészen más értelmet ád, viszont kora reggel a kisgyerekes családoké és a szervezőké a terep. Ez utóbbiakkal a lencsecsiszoló feredőhelyiség előtt lehetett találkozni, semmit nem aludtam az éjszaka, mintha köszönnének.
Tehát csak eljárnak zuhanyozni. Igaz, nő nélkül.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 04., vasárnap

Őrizetbe vették az egyik temesvári szavazókör elnökét

Huszonnégy órára őrizetbe vették vasárnap reggel az egyik temesvári szavazókör elnökét, a gyanú szerint kiskorút környékezett meg szexuális együttlét céljával – közölte a Temes megyei rendőrség.

Őrizetbe vették az egyik temesvári szavazókör elnökét
2025. május 03., szombat

Soltész a Partiumban: sorsfordító, történelemfordító időket élünk

Sorsfordító, történelemfordító időket élünk Romániában, Szatmárban, a Partiumban és Erdélyben, de a Vatikánban, a Szentszéknél is – jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Csanáloson.

Soltész a Partiumban: sorsfordító, történelemfordító időket élünk
2025. május 03., szombat

Roma fiatalokat támogat a diszkrimináció elleni küzdelemben a RomaRise projekt

Egy, a romákkal szembeni diszkrimináció csökkentését célzó projekthez csatlakozhatnak ingyenesen fiatalok, akik online és jelenléti képzéseken, nemzetközi csereprogramon vehetnek részt. A RomaRise elnevezésű projektről Erőss Réka szervező beszélt.

Roma fiatalokat támogat a diszkrimináció elleni küzdelemben a RomaRise projekt
2025. május 03., szombat

Hankó Balázs Székelyhídon: mi magyarok együvé tartozunk

Mi magyarok együvé tartozunk, itt Európa szívében, a Kárpát-medencében – jelentette ki Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szombaton a partiumi Székelyhídon a határon átívelő, Álmosdra vezető zarándoklat kiindulópontjánál.

Hankó Balázs Székelyhídon: mi magyarok együvé tartozunk
2025. május 02., péntek

Felekezetiségen felülemelkedve: Ferenc pápa lénye és öröksége erdélyi református szemmel

„A felekezetiség béklyójából kilépve csak azt tartottam szem előtt, hogy keresztyén emberként találkozzunk egy másik keresztyén emberrel” – idézte fel lapunknak Ferenc pápával való találkozását Balázs Attila tordaszentlászlói református lelkész.

Felekezetiségen felülemelkedve: Ferenc pápa lénye és öröksége erdélyi református szemmel
2025. május 02., péntek

Részegen balesetező nő, autótolvaj fiatalember, a rendőrök elől menekülő drogos sofőr bukott le majáliskor Fehér megyében

,,Mozgalmas” majálisuk volt a Fehér megyei rendőröknek: több részeg sofőrt is vérmintavételre szállítottak kórházba, és volt, aki kocsilopás közben bukott le.

Részegen balesetező nő, autótolvaj fiatalember, a rendőrök elől menekülő drogos sofőr bukott le majáliskor Fehér megyében
2025. május 02., péntek

Rebarbaraünnepség keretében megnyitja kapuit a látogatók előtt a szászkézdi parasztvár

Hosszúra nyúlt felújítási munkálatok után megnyitja kapuit a látogatók előtt a szászkézdi parasztvár. A történelmi Királyföld szélén található településen május 3-ától várják a látogatókat. A hétvégén tartják továbbá a településen a hagyományoss&a

Rebarbaraünnepség keretében megnyitja kapuit a látogatók előtt a szászkézdi parasztvár
2025. május 02., péntek

Több száz sofőrrel végeztettek alkoholtesztet majáliskor Maros megyében

Május elsejei razziát tartottak Maros megyében a közlekedésrendészet munkatársai. Elsősorban azokra a sofőrökre vadásztak, akik a majális leple alatt szeszes italt fogyasztottak, és úgy ültek volánhoz.

Több száz sofőrrel végeztettek alkoholtesztet majáliskor Maros megyében
2025. május 02., péntek

Futárszolgálattal hozatott kábítószert Spanyolországból apa és fia

Rajtakaptak a rendőrök két férfit, akik Spanyolországból hozattak veszélyes és különösen veszélyes kábítószereket, hogy azokat eladjanak. A kábítószerkereskedő apa és fia akkor bukott le, amikor egy 350 ezer lej értékű szállítmányt vettek át.

Futárszolgálattal hozatott kábítószert Spanyolországból apa és fia
2025. május 01., csütörtök

Zöldövezetek létesítésével és felújításával teszik élhetőbbé a partiumi kisvárost

Összesen 3,5 millió euróból öt zöldövezetet újítanak fel vagy alakítanak ki az Arad megyei Pécskán. A magyar határ közelében fekvő település önkormányzata a lakosság komfortérzetét szeretné növelni, egyúttal egészséges életkörülményeket teremteni.

Zöldövezetek létesítésével és felújításával teszik élhetőbbé a partiumi kisvárost