Nagyváradon és környékén csütörtökön meglepően megugrott az esetszám.
Fotó: Bálint Eszter
Bár még mindig az erdélyi megyék számítanak a legbiztonságosabbaknak járványügyi szempontból, itt is napról napra nő a fertőzöttek száma. Temes már Brassó megyét is beelőzte.
2020. július 30., 18:092020. július 30., 18:09
A tágabb értelemben vett erdélyi megyék közül Temes megyében regisztrálták a legtöbb koronavírusos új esetet csütörtökön, szám szerint 76-ot. Ezzel a bánsági megye még Brassó megyét is megelőzte, amely eddig kitartóan tartotta a vezető pozíciót. Ráadásul Temesváron újabb góc alakult ki azon a szülészeten, ahol a járvány kezdetén több csecsemő is megfertőződött az új típusú koronavírussal.
Brassó megyéből 60 új esetet jelentettek; mint ismeretes, a térségben szombattól szigorúbb korlátozások lépnek érvénybe, többek között a zsúfolt kültéri helyszíneken is kötelező lesz a védőmaszk viselete.
Az Ebihoreanul beszámolója szerint most végezték a legtöbb tesztet egy nap alatt a partiumi megyében, 667-et. A portál szerint sok új fertőzött szabadságról visszatérő egészségügyi dolgozó, de egy váradi cég alkalmazottai közül is többen pozitívnak bizonyultak.
A többi erdélyi megye tartja a szintet: Fehér, Beszterce–Naszód és Hargita megyében egyaránt 17, Arad és Hunyad megyében 18, Krassó-Szörény és Máramaros megyében 15, Kovászna megyében 14, Szeben megyében 12, Maros megyében 11 új esetet regisztráltak.
A legnagyobb meglepetést kétségtelenül Kolozs megye okozta az egészségügyi illetékeseknek: miközben napokon keresztül az élbolyban volt, a közép-erdélyi megyében csütörtökön egyetlen új koronavírusos esetet sem észleltek.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!