Érdemes meglátogatni. Több erdélyi várost is felsorol a CNN a meglátogatásra érdemes célpontok között
Fotó: Patrimoniu.sibiu.ro
Számos erdélyi helyszínt ajánl a CNN azon úti célok között, amelyeket érdemesnek tart meglátogatni a 2025-ös évben a világon.
2025. január 02., 18:592025. január 02., 18:59
A CNN Travel 25 olyan úti célról állított össze listát, amelyet szerinte érdemes meglátogatni2025-ben, ázsiai, latin-amerikai, afrikai és európai egzotikus célpontok mellett Romániát is ajánlja.
„A világ nagyobb és összekapcsoltabb, mint valaha az emberiség történetében. A modern repülőgépek képesek eljutni New Yorkból Szingapúrba vagy Londonból Fokvárosba, olyan utakra, amelyek a korábbi generációkban hetekig vagy hónapokig tartottak volna. De néha a túl sok választási lehetőség megbéníthat. A FOMO – a kimaradástól való félelem – korát éljük. A közösségi médiában úgy tűnik, mintha mindenki, akivel valaha is találkoztunk volna, valamikor egzotikus nyaraláson lenne, így hogyan válasszuk ki, hogy mely helyekre látogassunk el? A CNN Travel úgy véli, hogy minden helynek megvannak a maga érvei, amelyek miatt érdemes meglátogatni. Csapatunk azonban összeállította ezt a 25 olyan úti célt tartalmazó listát, amelyeket szerintünk 2025-ben különösen érdemes felkeresni” – írja a CNN a lista bevezetőjében.
A CNN Travel így jellemzi Romániát:
„Nem sok olyan hely van Európában, amely még mindig a felfedezetlenség hangulatát árasztja, de Románia közéjük tartozik. Ajándék ez a mai, túlturizmussal teli időkben – mert itt van egy ország, ahol a Fekete-tengeri üdülőhelyektől a Kárpátok rendkívüli szépségű hegyvidékéig minden megtalálható, és amely úgy tűnik, hogy fenntartható módon próbálja növelni a látogatói szaámát.
A főváros, Bukarest bájos óvárossal rendelkezik, amely ma már kissé túlzsúfolt a turistabárokkal és éttermekkel, de a város legújabb kori történelme még mindig nagy vonzerőt jelent. Nicolae Ceausescu kommunista diktátor lenyűgöző egykori fényűző otthonát és a parlament hatalmas palotáját (a világ legnehezebb épülete) mindenképpen érdemes felfedezni. Velük kontrasztot alkotnak az ország lakosságát sújtó szélsőséges megpróbáltatások, amelyekről a kommunizmu apró, de hiánypótló múzeuma ad képet.
A CNN listáján szerepel még:
Bűnügyi felügyelet alá helyezte a Maros megyei ítélőtábla Barti Tihamért, a Hargita Megyei Tanács alelnökét, aki ellen korrupció gyanújával folyik kivizsgálás.
A Maros alacsony vízszintjének köszönhetően egy középkori monoxylon, egy darab fatörzsből kivájt csónak maradványai kerültek felszínre Arad közelében. A régészek gyanítják, hogy egykoron sószállításra használt vízi alkalmatosságról van szó.
Az idegenforgalom fejlesztése mellett a környezetkímélő közlekedést is bátorító beruházás lesz „a király útja” elnevezésű új műút az Arad megyei Marospetres és a Hunyad megyei Alváca között: elektromos töltőállomást is kiépítenek a Zaránd-hegységben.
Visszahelyezik a kolozsvári Szent Mihály-templom falára a régi, barokk oltárképet. Az alkotó kilétére a most befejeződött restaurálás nyomán derült fény.
Illegális fakitermelésen érték tetten azt a három Maros megyei férfit, akit a nyárádszeredai rendőrök 24 órára őrizetbe vettek.
Reneszánsz muzsikával, táncházzal, valamint a korabeli zenei hagyományokat megidéző kórusművekkel ünneplik idén is az igazságos király születésnapját Kolozsváron. Mátyás király emléke előtt színes programsorozattal tisztelegnek.
Huszonöt év letöltendő börtönre ítélte hétfőn a Temes megyei törvényszék azt az orvostanhallgatót, aki tavaly márciusban Temesváron 50-nél több késszúrással megölte a barátnőjét, aki a diáktársa is volt. A gyilkosságért nemcsak szabadságvesztés járna.
Országszerte különösen hideg lesz ezen a héten, fagypont alatti csúcsértékekkel, jövő héten azonban felmelegszik az idő, 12 Celsius-fok körüli maximumokra is számítani lehet.
Fagyra és havazásra vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Az elmúlt 24 órában 89 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 92 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
szóljon hozzá!