Fotó: Facebook/Sindicatul Solidaritatea Hunedoara
Éhségsztrájkba kezdett csütörtökön a marosnémeti (Mintia) hőerőmű négy alkalmazottja, így tiltakozva az ellen, hogy hat hónapja nem kaptak kézhez bizonyos juttatásokat.
2020. szeptember 10., 17:042020. szeptember 10., 17:04
Amiatt is tiltakoznak, hogy nem tudják, mire számítsanak a vajdahunyadi energetikai komplexum (CEH) újjászervezését illetően, amelyhez a marosnémeti létesítmény is tartozik. A tiltakozók a hőerőmű kapujában foglaltak helyet, egészségügyi állapotukat egy mentőcsapat felügyeli, számolt be az Agerpres. Cristian Iştoc, a vajdahunyadi Szolidaritás szakszervezet elnöke emlékeztetett, hogy
Mivel az illetékes hatóságok mindeddig nem intézkedtek a munkakonfliktus megoldása érdekében, az alkalmazottak azt a következtetést vonták le, hogy nem találtak megoldást a marosnémeti helyzetre, és a helyben termelt elektromos áramot import árammal fogják helyettesíteni.
A szakszervezet szerint március óta nem térítették meg az alkalmazottak ingázási költségeit, nem kaptak fűtéstámogatást és élelmiszerjegyeket. A felgyűlt tartozás 3500–5500 lejre rúg alkalmazottanként. A CEH vezetősége ugyanakkor nem tájékoztatta a szakszervezetet a tervezett újjászervezés programjáról, bizonytalannak érzik a munkahelyük jövőjét.
A vajdahunyadi energetikai komplexumhoz tartozó marosnémeti hőerőműnek körülbelül 700 alkalmazottja van. A komplexumot fizetésképtelenné nyilvánították, akárcsak a lupényi, lónyai, livazényi, zsilyvajdejvulkányi szénbányákkal, valamint a zsilymacesdparosenyi hőerőművet.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!