A marosújvári házkutatásból előkerült, külföldről csempészett cigaretta
Fotó: Fehér megyei rendőr-főkapitányság
Külföldről Romániába csempészett, zárjegy nélküli cigarettát árult marosújvári lakásán egy 68 éves férfi, a rendőrök felszámolták a jól menő üzletet.
2025. február 18., 17:552025. február 18., 17:55
2025. február 18., 17:572025. február 18., 17:57
Lebukott az a 68 éves marosújvári férfi, aki saját lakásában nyitott üzletet külföldről csempészett cigaretta és hazai gyártmányú etil-alkohol forgalmazására.
A február 17-én, hétfőn őrizetbe vett férfiről a nyomozók kiderítették, hogy bő egy esztendeje űzi a feketekereskedelmet a Fehér megyei kisvárosban. A zárjegy nélküli cigaretta- és alkoholforgalmazással jelentős károkat okozott az államkasszának, a nyomozók a teljes bűnözői időszak feltárásán dolgoznak.
A gyulafehérvári bíróság által elrendelt, és a Fehér megyei csendőrség támogatásával megejtett két házkutatás során 40 400 szál cigarettát és 106 liter etil-alkoholt foglaltak le az őrizetbe vett férfi ingatlanjaiban. Az ügyészség a gyanúsított fogva tartásának meghosszabbítását kérte a bíróságtól.
Újabb cigarettacsempész bukott le péntek délután a Giurgiu-Rusze határátkelőnél, a román hatóságok 2220 csomag cigarettát találtak a kocsijában. Az ügyészség kezdeményezte a bolgár állampolgárságú cigarettacsempész letartóztatását.
Népszerű feketepiaci áru lett az olcsón forgalmazott cigaretta. A jövedéki adó megfizetése nélkül piacra kerülő csempészárut legtöbbször határátkelőknél kobozzák el. A napokban a román–bolgár határon bukott le két bolgár állampolgár.
Szeretnék minél hamarabb és hosszabban beszélni Románia új államelnökével, mert vannak közös ügyeink az Európai Unióban, a románok és a magyarok érdekeiből több minden egybeesik – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Orbán Viktor miniszterelnök.
Hálát ad a romániai magyar közösség azért a közéleti emberért, aki mindnyájunk ügyvédje tudott lenni – állapította meg Tőkés László volt református püspök Kincses Előd marosvásárhelyi jogász temetésén, így búcsúzva néhai harcostársától.
Interjút adott Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke a Krónikának, az aktuális politikai és közéleti témákat érintő beszélgetést szombaton tesszük közzé honlapunkon.
Sikerült eloltani a Cibles-hegységben szerda este kiütött vegetációtüzet – tájékoztatott péntek este a Máramaros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szóvivője.
A jövő hét folyamán átadják a forgalomnak a Kolozs megyében épült gyorsforgalmi utat, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
Közösségi összefogásnak köszönhetően a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség június 27-én megvásárolta azt az ingatlant, amely hosszú távon hitéleti, közösségi és kulturális célokat szolgál.
Mégsem újul meg a zsibói Béldi-kastély, miután a Szilágy megyei közgyűlés úgy döntött: felmondja a projektre megkötött finanszírozási szerződést.
szóljon hozzá!