A bányászok tiltakozását az váltotta ki, hogy nem kapták meg február 15-én a bérüket
Fotó: Valea Jiului/Facebook
Befejeződött a Zsil-völgyi bányászok sztrájkja, miután a munkaügyi miniszternek és a szakszervezeti vezetőknek sikerült megállapodniuk az elmaradt bérek és pótlékok kifizetéséről.
2021. február 22., 21:162021. február 22., 21:16
2021. február 22., 21:592021. február 22., 21:59
A megállapodás bejelentése után feloszlott a Hunyad Megyei Energetikai Komplexum (CEH) székháza előtti bányásztüntetés, és hétfő este feljött a felszínre a lupényi bánya mélyén hat napja tiltakozó hetven bányász.
A szakszervezeti vezetőkkel folytatott tárgyalások után Raluca Turcan munkaügyi miniszter bejelentette: a bányászok február 25-én és 26-án kézhez kapják az elmaradt bérüket, az ételjegyeiket és a szállítási pótlékot.
A kormány pénzt utal ki a Hunyad Megyei Energetikai Komplexum (CEH) bányászai elmaradt bérének a kifizetésére – jelentette ki hétfőn Raluca Turcan munkaügyi miniszter, miután találkozott a bányászvezetőkkel.
A miniszter bejelentése szerint a CEH is három hónapos türelmi időt kap, amely alatt átszervezheti a vállalatot, és kidolgozgatja a hosszú távú működését biztosító fejlesztési tervet.
Az elmúlt fél évben ez volt a marosnémeti hőerőmű negyedik leállása, amely legutóbb február 9-én maradt fűtőanyag nélkül. Az erőmű a Zsil-völgyi bányákból származó szenet használja a villamos-energia előállítására, a hűtővizet pedig a dévai távhőszolgáltató hasznosítja.
Ennek oka az, hogy a bányákat, a hőerőművet magában foglaló állami tulajdonban levő Hunyad Megyei Energetikai Komplexum (CEH) súlyos anyagi nehézségekkel küzd, csődeljárás alatt van, adósságai meghaladják a másfél milliárd eurót.
A bérek kifizetése azért ütközött nehézségekbe, mert a vállalat bevételei januártól több mint ötven százalékkal csökkentek, azt követően, hogy a CEH elesett bizonyos állami támogatásoktól.
Erdőtűz ütött ki szerda este a Cibles-hegység Arcer-csúcsának oldalán, közel a csúcshoz.
A parajdi tragédia utáni második vagy harmadik napon 38 000 lejre emelték a Salrom Országos Sótársaság igazgatójának fizetését a részvényesek közgyűlésének határozatával – irányította rá a figyelmet Radu Miruță gazdasági miniszter szerdán.
Több százezer diák megélhetését és továbbtanulását veszélyezteti a kormány ösztöndíjrendszer-átalakító terve. A magyar diákszövetségek vezetői rámutattak, a tervezet ebben a formában visszalépést jelent a korszerű, európai szintű oktatás felé vezető úton.
Július 5-én, szombaton újra megszervezik az Ezer Székely Leány Napját a csíksomlyói hegynyeregben, a tiszteletbeli házigazda szerepét idén Csíkszentkirály község tölti be.
Védtelenek az idősek a csalókkal és az internet csapdáival szemben, ezért a fiatalabbaknak, az unokáknak kell odafigyelniük nagyszüleikre – hívta fel a figyelmet szerdai Facebook-posztjában a belügyminisztérium.
Szedi áldozatait a quadok (ATV) helytelen használata erdei, illetve mezei utakon. Kedd éjszaka egy Fehér megyei településen találtak holtan egy quad alá beszorult bukaresti férfit.
Nagyvárad utcáin járva-kelve gyakran találkozni a rabszállító járművekkel, amelyek nagyon sokszor dolgozni viszik a fogvatartottakat. Mint kiderült, jövedelmező tevékenységről van szó: a rabok egyetlen év alatt 3 millió lejt „hoztak a konyhára”.
Felavatták Szatmárnémetiben az új zeneparkot, ahol a gyerekek és felnőttek is különleges hangszereket próbálhatnak ki – közölte a Facebookon a város polgármesteri hivatala.
Június utolsó napjaiban nagyszabású erdészeti razziát szerveztek Háromszéken: a rendőrség, a csendőrség és az erdőőrség dolgozóinak közös akciója nyomán három erdészeti bűncselekmény lepleztek le, és 121 bírságot szabtak ki.
A közelmúltban inkább csak óvásokkal akadékoskodó román vállalat építheti meg az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya gyergyószéki szakaszát.
szóljon hozzá!