Fotó: Videófelvétel
Virálissá vált csütörtökön a közösségi médiában egy videó hat aradi csendőrről, akik egy hattyút próbálnak elterelni a városközpontból.
2024. február 01., 13:452024. február 01., 13:45
2024. február 01., 13:462024. február 01., 13:46
Az eset előzménye, hogy egyik legforgalmasabb aradi közúti kereszteződés közelében lévő tó partjára az elmúlt hetekben három hattyú költözött. A madarakat gyakran lehet látni, amint a parkban vagy az utcákon sétálnak, sőt néha a járművek közé is bemerészkednek.
A jelenetet több járművezető és gyalogos megörökítette, így elterjedt a közösségi médiában.
Az Agerpres hírügynökség megkeresésére az aradi csendőrség közölte, hogy a madár életét akarták megmenteni.
A virálissá vált felvétel tehát csak első benyomásra vicces – tették hozzá.
„Kollégáink gesztusa arra figyelmeztet, hogy minden élőlénnyel, fajtájától függetlenül, gondoskodással, tisztelettel és szeretettel kell bánni” – olvasható a csendőrség válaszában.
A szakember segítségét két héttel ezelőtt kérték a hatóságok, mert az egyik madár egy bevásárlóközpontba tévedt. A hattyút állatorvosi rendelőbe vitték, majd néhány nap múltán szabadon engedték.
A szakember arra is kitért, hogy a hattyúcsalád (két felnőtt példány és egy fióka) a város szélén levő másik tóról költözött a városligetbe. Felhívta egyúttal a lakosság figyelmét, hogy a hattyú vadon élő madár, és nem szabad etetni, mert az emberek által kínált élelmiszerek megbetegíthetik.
A hegyimentők és a határrendészek megmentettek hétfő hajnalban egy 24 éves és egy 26 éves ukrán fiatalt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül lépték át a román határt – számolt be a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
Hideg és szeles időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn a meteorológiai szolgálat.
A romániai magyarok felelősségteljesen viselkedtek az államfőválasztás második fordulójában, bele akartak szólni abba, ki legyen Románia következő elnöke – nyilatkozta Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a 21 órás urnazárást követően.
Felhívásban kér támogatást a Kolozsvári Állami Magyar Színház a közönségtől, hogy megszervezhessék a Harag György Centenáriumi Emlékévet, mivel a bukaresti kulturális minisztérium csökkentette az emlékévre korábban megígért összeget.
Vasárnap nem sokkal 16 óra előtt a magyarok által is lakott erdélyi és partiumi megyékben más-másféleképpen alakult a részvételi arány.
Záporokra és viharokra figyelmeztető elsőfokú riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 30 megyéjére.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök vasárnap reggel az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette, hogy a Románia számára legjobb lehetőségre szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Felavatták szombaton a kalotaszegi népi kultúra, népművészet és kézimunka gyűjtőjének és oktatójának, Gyarmathyné Hory Etelkának a szobrát szülőfalujában, a Kolozs megyei Magyargyerőmonostoron.
A megismételt romániai államfőválasztás vasárnapi döntő fordulóján való részvételre és jogaik melletti közös kiállásra kérik az erdélyi magyar fiatalokat szombaton kibocsátott közös felhívásukban a romániai magyar diákszervezetek.
Az elmúlt napok esőzései miatt ismét megnőtt a Korond-patak vízhozama, így a parajdi sóbányába történő beszivárgás csökkentése érdekében újra működésbe állították a nagy kapacitású motoros szivattyúkat.
szóljon hozzá!