Fotó: 123RF
Sorina Pintea egészségügyi miniszter bevallása szerint nem érti, miért váltott ki elégedetlenséget bizonyos egészségügyi alkalmazottak körében, hogy álbetegek bevetésével tervezik leleplezni a hálapénzt követelő orvosokat.
2019. július 18., 09:542019. július 18., 09:54
A tárcavezető egy szerda esti televíziós műsorban azt mondta, ezt a módszert nem ő találta ki, évek óta alkalmazzák más európai országokban, és Romániában sem új keletű, hiszen a kórházak akkreditációs eljárása során egy bizonyos szakaszban „álbetegek” segítségével mérik fel a páciensek elégedettségét.
(...) Nem változunk rendőrséggé, semmi esetre sem. A hiányosságokat minden esetben jelezni fogják az intézmény vezetőségének, amelynek meg kell hoznia a szükséges intézkedéseket. Ezek természetes dolgok, az egész civilizált világban így történnek” – fogalmazott az Agerpres által idézett miniszter a közszolgálati televízió műsorában.
Pintea rámutatott, felkérték, hogy az egészségügyi tárca vezetőjeként oldja meg a hálapénz jelentette problémát, mire ő a szakszervezetek segítségét kérte, de az a válasz érkezett a részükről, hogy ez nem tartozik az ő hatáskörükbe. A miniszter hangsúlyozta, minden egészségügyi alkalmazottnak elsődlegesen a beteg érdekeit kell szem előtt tartania, és – tette hozzá – nagyon sok odaadó szakember dolgozik a rendszerben, akik megértették az intézkedés lényegét, és nem tiltakoznak ellene.
Ugyanakkor a betegeknek tudniuk kell, hogy az egészségügyi alkalmazottak most tisztességes bérezésben részesülnek, nincs szükség arra, hogy kiegészítsék jövedelmüket" - nyomatékosította Pintea.
A miniszter hozzátette, nem számított arra, hogy a béremeléseket követően azonnal megszűnik a hálapénz, és minden külföldre vándorolt orvos hazatér, de már több mint egy év telt el a fizetések jelentős emelése óta, és a páciensek által kitöltött kérdőívek adatai azt jelzik, hogy a betegek továbbra is elégedetlenek, ami nincs rendjén – véli.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!