Fotó: Wikipédia/Mircea Rareș Țetcu
Még azok sem hisznek a koronavírus létezésében, akik már a Covid miatt elhunyt családtagokat is eltemettek – panaszolta el Gheorghe Vasile Beschiu, a Szeben megyei Zsinna (Jina) polgármestere.
2021. október 12., 11:122021. október 12., 11:12
2021. október 12., 11:222021. október 12., 11:22
A Szeben-Hegyalja térségben található, mintegy 3600-as lélekszámú község elöljárója annak kapcsán nyilatkozott az Agerpres hírügynökségnek, hogy megyei szinten Zsinnán a legalacsonyabb az átoltottsági arány, csupán 2,67 százalék a hétfői adatok szerint. Beschiu elismerte, bár ő felvette az oltást, képtelen meggyőzni a lakosokat, hogy hasonlóan járjanak el.
„Nem akarják beoltatni magukat, nagyon tartózkodóak. Amikor a vakcináról hallanak, nem is akarnak szóba állni” – nyilatkozta Gheorghe Vasile Beschiu.
Elmondása szerint ami tőlük telt, megtették, tájékoztató kampányt is folytattak. Aki akart, elment Nagyszebenbe oltakozni, és körülbelül húszan a háziorvoshoz fordultak. „Nincs mit tenni, nem akarják. Nagyon sokan azt hiszik, a Covid nem létezik. Voltak olyan esetek, hogy a családban meghalt valaki a koronavírus miatt, de mégsem hiszik el, azt mondják, az orvosok belevitték a testükbe. Jöhet több tucatnyi tájékoztató kampány, nincs mit tenni velük, elismerem, ez az igazság” – fogalmazott a polgármester.
„Kórházba vitték, de már nem tudtak segíteni rajta. A férje beoltatta magát, most is kórházban van” – tájékoztatott az elöljáró.
Az Agerpres szerint a Szeben megyei közegészségügyi igazgatóság vezetőhelyettese megerősítette, hogy akárhányszor próbáltak mobil oltóegységet küldeni Zsinnára, a helyiek kategorikusan elutasították őket. A prefektúra adatai szerint a község 3591 lakosából jelenleg heten szerepelnek Covid-fertőzöttként a hivatalos nyilvántartásban.
Egyébként az egy héttel ezelőtti adatok szerint országos szinten a Ialomița megyei Bărbulești község volt a sereghajtó 0,39 százalékos átoltottsággal, három százalék alatt csupán néhány település „teljesít” Romániában.
Egy az úttestről lesodródott és felborult személygépkocsihoz riasztották péntek este az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőséget (ISU). Mire a kisjenői osztag a helyszínre ért, egy máramarosi hivatásos tűzoltócsapat megkezdte az áldozat mentését.
Nagy hírverés nélkül hirdette meg partiumi és Kolozs megyei gazdapályázatait a magyar állami pénzekből finanszírozott erdélyi gazdaságfejlesztési program lebonyolítására szolgáló Pro Economica Alapítvány. A részletekről Kozma Mónika ügyintézőt kérdeztük.
Sakálok jelentek meg Brassó megyében is, miután az elmúlt időszakban a Székelyföldön több ízben jelezték felbukkanásukat.
Több mint 200 kilogramm kábítószert kobozott el a rendőrség Arad megyében két Maros megyei illetőségű férfitől, akik Spanyolországból csempészték Romániába a tiltott szereket. A kábítószer-csempész bűnbanda három tagját már korábban őrizetbe vették.
Hipotermiás állapotban hoztak le egy ukrán férfit a hegyimentők a Máramarosi-havasokból péntekre virradóra. Egy másik ukrán állampolgárt még keres a Salvamont.
Magyar nyelvű tájékoztató kampányban és a vidéki fiatalok felvilágosításában vállal szerepet a HPV Koalíció tagjaként a KIFOR. A kincses városban nemrég létrejött kezdeményezés célja, hogy hívja fel a figyelmét a HPV megelőzésére, a védőoltásra.
Polipos töltött káposztával rukkolt elő egy brassói étteremlánc, mind a négy vendéglőjükben megkóstolhatják a vendégek a különlegességet.
Négy gyerek kapott szervet, egyikük szívet a július 15-én, egy tragikus baleset miatt elhunyt kosárlabdázó kisfiú halála után.
A gázkazánok beszerelése miatt csütörtökön napközben nem lesz melegvíz abban több mint 20 ezer aradi háztartásban, amelyek a távfűtési hálózaton keresztül kapják mind a fűtést, mind a melegvizet.
Iskolakezdésre beüzemelnék a sótalanító berendezéseket a Kis-Küküllő mentén, ezért gyorsított eljárással szerzik be a felszereléseket, amelyek révén ismét ihatóvá válna a folyónak a parajdi bányakatasztrófa nyomán sóval szennyezett vize.
1 hozzászólás