Fotó: Látványterv
Már senki sem lepődik meg, amikor kiderül, hogy egy-egy nagyváradi beruházás kivitelezésére kiírt versenytárgyalásból a Construcții Erbașu vagy egy általa vezetett konzorcium kerül ki győztesként, hiszen így épült meg az új sportcsarnok, a december végén átadott aluljáró rendszer, de a város számos más pontján is találkozhatunk munkagépeikkel. És most már szinte biztosra vehető, hogy egy hasonló konzorcium tervezi meg és építi fel a Bezerédy Imre (Vlădeasa) utcában tervezett járványkórházat is.
2024. január 11., 18:202024. január 11., 18:20
2024. január 11., 19:252024. január 11., 19:25
Florin Birta polgármester szerda este Facebook-oldalán jelentette be, hogy megvan a rég várt kórház kijelölt építője, a versenytárgyalás nyertese a Construcții Erbașu Rt., a cégnek 6 hónapja van a tervezésre és további 30 hónapja az építkezésre.
A beruházáshoz szükséges összeget európai uniós pénzekből biztosítják az országos helyreállítási alapból (PNRR).
Amúgy a beruházás a tavalyi bejelentések alapján késésben van, tavaly január 21-én a városháza illetékesei úgy nyilatkoztak, még abban az évben hozzáfognak az eddigi legnagyobb uniós projekt megvalósításához: az új járványkórház és tüdőgyógyászat 130 millió euróból épül fel, és 2025-ben át is adják. A helyi önkormányzat akkor kezdte meg a tervezésre és kivitelezésre kiírandó licithez szükséges dokumentáció összeállítását, és úgy számoltak, hogy az építkezés már tavasszal el is kezdődhet.
Idén fog hozzá a nagyváradi önkormányzat az eddigi legnagyobb uniós projektjének a megvalósításához: az új járványkórház és tüdőgyógyászat 130 millió euróból épülne fel.
A versenytárgyalásból győztesként kikerült Construcții Erbașu különben az Ebihoreanul.ro portál szerint most sem magában jelentkezett a 2023 januárjában kiírt licitre, a konzorciumban helyet kap még a Terra Gaz Construct és a Concelex (amely már az ajánlatban jelezte, hogy kilenc alvállalkozóval fog dolgozni).
A versenytárgyalásra jelentkezett még egy, a váradi Precon Transilvania által vezetett cégtársulás, amelyben szerepelt még a Bogʼart, a Square Birou Arhitectură Urbanism, az Addict Engineering, a Poliart, a Lemacons és a Dacorum Group, ajánlatuk azonban csak a második helyhez volt elegendő.
Jelentkezett továbbá a Guryapi Restorasyon Yaahhut Ve Ticaret vállalkozás is, ajánlatát azonban kizárták.
míg utóbbi értéke 135 millió euró (672,473 millió lej), addig Florin Birta bejegyzésében 363,6 millió lej szerepel.
Amint arról korábban már írtunk, Bezerédy Imre utcában a terv szerint négy épülettömböt húznának fel – egyik négy-, egyik két-, míg kettő kétemeletes lenne –, de egy 175 férőhelyes parkolót is létrehoznának az egykor a katonaság tulajdonát képező 2,5 hektáros területen. Az új létesítmény a Dr. Gavril Curteanu városi kórház keretében működne, járóbeteg-rendelő és sürgősségi is tartozna hozzá, külön részlegen foglalkoznának a TBC-s betegekkel és több műtővel is rendelkezne. Emellett konferenciaterem és tanterem is lenne benne az orvosis egyetemi hallgatók számára.
A kórházban állandó jelleggel 218 ágy lesz, ezek száma igény esetén 295-re növelhető, míg 20 ágyat az egy napra beutalt pácienseknek, 11-et az intenzív terápiás ellátásra szoruló betegeknek tartanak fenn. Az egészségügyi intézményt a legkorszerűbb berendezésekkel és műszerekkel szerelik fel, a kórház fűtését pedig energiatakarékos módon oldják meg zöldenergia, többek között a Nagyváradon megtalálható termálvíz hasznosításával.
Románia legmodernebb kórháza lesz az a járványkórház, melyet a következő években építenének fel Nagyváradon. Az ötletet a koronavírus-járvány szolgáltatta.
Bár az utólagos munkálatok még hónapokig elhúzódnak, vasárnap délben megnyitották a forgalom előtt Nagyváradon a nagypiac és a Baross (Dacia) híd térségében a tavalyi év elején építeni kezdett aluljáró-komplexumot.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!