Közel tízesztendős előkészület után jött létre a negyedik egyházközség a háromszéki városban
Elkészült a tavaly megalakult negyedik sepsiszentgyörgyi gyülekezet új otthona, amelyet vasárnap keresztelővel és konfirmálással egybekötött ünnepségen szentelt fel Pap Géza, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke.
A püspök elmondta, közel tízesztendős előkészület után jött létre Sepsiszentgyörgyön a negyedik református egyházközség. Ez annál is időszerűbb volt, mert a városban 23 500 gyülekezeti tag van, ennyi hívet pedig a többi erdélyi városban 10-12 gyülekezet pasztorál. „Az új egyházközségnek lelkipásztorra van szüksége” – hangsúlyozta Pap Géza. A papválasztás az év elején nem sikerült, mert a megválasztott lelkipásztor ellen óvást emelt egy egyházgondnok, végleges döntést május 12-én a fegyelmi bizottság hoz. Ezért Mátyás István beszolgáló lelkész csak azt a tíz fiatalt konfirmálhatta meg, akik vállalták, hogy az új gyülekezet tagjai lesznek.
Kató Béla egyházkerületi főjegyző a közösségi ház építésének történetét vázolva hangsúlyozta: három évvel ezelőtt azzal a gondolattal kezdték el a munkálatokat, hogy az egyháznak a templom falain túllépő feladatokat is vállalnia kell. Ezek a tevékenységek a nyomorúság vagy elidegenedés miatt a közösségi életből kimaradó rétegeket célozzák. Ezért tervezték el, hogy a sepsiszentgyörgyi önkormányzattól koncesszióba kapott területre ifjúsági központot, a fogyatékosoknak foglalkoztatási központot, és az idős betegeknek otthont építenek. Eddig az ifjúsági központ épülete készült el, ami kettős feladatot lát el. Egyrészt a negyedik egyházközösségnek ad otthont addig, amíg az a szomszédságban önerőből felépíti a saját templomát, másrészt pedig a háromszéki ifjúság gyülekezőhelyének szánják, ahol a fiatalok hitéletének, szellemiségének őrzésére fektetnek hangsúlyt.
A Zakariás Attila műépítész tervezte épületrész 20 milliárd régi lejbe került, amit többnyire az egyházkerület fedezett, egy részét a magyarországi polgári kormány adta, és a svájci konfirmandusok is gyűjtöttek erre a célra. Kató Béla elmondta, a munkát folytatják, az idősek otthonának és a fogyatékosok foglalkoztatási központjának szánt épületek tervei már elkészültek, és a jóváhagyásokat is megszerezték. „Mindkét intézmény hiánypótló szerepet vállal, a hátrányos helyzetűeknek szükségük van egy helyre, ahol dolgozhatnak, és így teljes értékű életet élhetnek” – hangsúlyozta Kató Béla. A református egyház Diakónia Alapítványa már évek óta vállalja az idősek otthoni gondozását, de szükség van egy olyan otthonra is, ahová azokat fogadják be, akik állandó felügyeletre szorulnak. Kató Béla tömören foglalta össze az intézmények lényegét és célját: mindig legyen élet bennük.
szóljon hozzá!