Közszemlén Pio atya, az olasz szent

Közszemlére tették csütörtökön az egyik legnépszerűbb olasz szent, Pio atya földi maradványait az egykori plébániáján, a déli Puglia tartomány San Giovanni Rotondo nevű településén. A katolikus országban máig rendkívül népszerű a tenyerén stigmákat viselő, gyógyító kapucinus szerzetes, ezért több tízezren vettek részt a ceremóniát megnyitó misén.

Gazda Árpád

2008. április 25., 00:002008. április 25., 00:00

Az egyházi tisztviselõk Padre Pio halálának negyvenedik évfordulója alkalmából még márciusban nyitották fel a sírt, hogy a zarándokok közvetlenül imádkozhassanak hozzá, valamint hogy meggyõzõdjenek a holttest állapotáról. Szakértõk szerint nincs nyoma rajta a stigmáknak, de a tetem nagyon jól konzervált állapotban van, ezért semmi akadálya annak, hogy a hívek megtekinthessék üvegkoporsójában. Padre Pio 1887-ben született Francesco Forgione néven. A pásztorfiúnak már egészen korán látomásai voltak, ezért 1903-ban belépett a ferencesek rendjébe. Többek állítják, hogy a jövõbe látott: a vezeklõknek még a gyónás elõtt felsorolta bûneiket. Az életében és halála után hívek tömegeit megmozgató pap-barátot hosszú idõn keresztül ambivalens módon ítélték meg a Vatikánban. Sokan kétségbe vonták sebeinek és misztikus elhivatottságának valódiságát, rossz szemmel nézték rendkívüli népszerûségét. Az 1968-ban, 81 éves korában elhunyt Pio atyát végül 2002-ben szentté avatta II. János Pál pápa. A Famiglia Cristiana címû katolikus folyóirat felmérése szerint Olaszországban többen imádkoznak Padre Pióhoz, mint az összes többi szenthez – beleértve Szûz Máriát és Jézust is.

MTI

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2023. március 16., csütörtök

Családpasztorációs képzéseket hirdet a római katolikus egyház

A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.

Családpasztorációs képzéseket hirdet a római katolikus egyház