Fotó: MTI
Gyalogos zarándoklat indult a pünkösdi csíksomlyói búcsúba kedden Budapestről. A csoport tagjait Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek áldotta meg negyvennapos útjuk kezdetén a budai Várban.
2016. április 05., 15:262016. április 05., 15:26
2016. április 06., 15:072016. április 06., 15:07
Az MTI tájékoztatása szerint a zarándokok több száz településen keresztül csaknem kilencszáz kilométert gyalogolnak majd a Mária-kegyhelyeket összekötő Mária-úton, és május 14-én, a pünkösdi búcsúra érkeznek Csíksomlyóra.
A Mária Út Közhasznú Egyesület által szervezett programhoz bárki csatlakozhat hosszabb-rövidebb időre, a napi szakaszok az egyesület honlapján megtalálhatók. A Mária-út teljes kelet-nyugati tengelye az ausztriai Mariazelltől a székelyföldi Csíksomlyóig vezet mintegy ezernégyszáz kilométeren, és hatvan nap alatt bejárható gyalog.
Szabó Tamás, a zarándoklatot szervező Mária Út Egyesület elnöke korábban úgy nyilatkozott, a zarándoklás egészen különös élményt ad az embereknek. „A zarándoklat lényege a kiszakadás: van egy életünk, ami sokszor monoton, és az embereknek szükségük van a kiszakadásra, közösség kell, találkozás újakkal\" – fejtette ki Szabó Tamás, aki szerint a zarándoklat arra is alkalmas, hogy távolabbról nézzünk az életünkre.
A csíksomlyói búcsút annak emlékére tartják meg minden pünkösdkor, hogy a legenda szerint 1567-ben – amikor János Zsigmond erdélyi fejedelem fegyverrel akarta a katolikus székelyeket az unitárius vallás felvételére kényszeríteni – Csík, Gyergyó és Kászon népe pünkösd szombatján Csíksomlyón gyülekezett, Szűz Mária segítségét kérte, majd legyőzte a fejedelem seregét. A diadal után Csíksomlyón adtak hálát, egyben fogadalmat tettek, hogy ezután pünkösd szombatján minden évben elzarándokolnak oda.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.
szóljon hozzá!