Diakóniai képzést indít ősztől a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem, a felsőoktatási intézményben a következő tanévtől 10 tandíjmentes és 15 tandíjas helyet hirdetnek meg azon fiatalok számára, akik segítőkként szeretnének majd tevékenykedni.
2014. július 18., 15:122014. július 18., 15:12
„A diakóniai munka mélyen a Szentírásban gyökerező szolgálati terület. Már az első időkben felismerték az apostolok ennek a szolgálatnak a feltétlen szükségét. A diakónusok első renden az ő munkatársaik voltak, majd a későbbiekben a gyülekezet elöljáróinak (presbiterek, püspökök) szolgatársai lettek. Az „asztaloknál való szolgálat”, az Ige cselekvése jelentősen kibővült, a szegényekkel, az özvegyekkel, árvákkal való törődés mellett akár az Ige hirdetésével is” – emlékeztet közleményében az egyetem vezetősége.
Mint rámutatnak, a református egyház a jézusi útmutatást betöltve, korunk valós helyzetét bölcsen felmérve, az elmúlt több mint két évtizedben fokozatosan építkezett, nemcsak oktatási, nevelési téren, de a szeretetszolgálatban is. Az intézményes, alapítványi vagy gyülekezeti diakóniai munkához szakmailag jól felkészült, e szolgálati területen jártas, tájékozott munkatársakra van szükség, mutatnak rá a felsőoktatási intézmény vezetői, hozzátéve, hogy ezt a valós igényt kívánta betölteni a PKE azzal, hogy a Bölcsészettudományi Kar teológiai tanszékén beindítja a Református Szociális Teológia (Diakónia) szakot.
Mint írják, az új szakra azok jelentkezését várják, akikben van elhivatottság a diakóniai szolgálatra, illetve kellő érzékenység és segítői szándék, hogy az elesettekkel, bajbajutottakkal, betegekkel, öregekkel törődjenek. A diakónusok eljövendő nemzedékei hatékonyan vehetnek részt népünk lelki/
testi/szellemi egészségének gondozásában, és a sokféle feladattal megterhelt lelkipásztorok értékes munkatársai lehetnek.
„Aki arra vágyik, hogy Jézus Krisztus követését Isten szeretetének továbbadásával valósítsa meg elesett embertársai felé, aki nem elégszik meg azzal, hogy csak beszéljen az evangéliumról, de cselekedni is akar, akinek fontos önmaga ismerete, hogy ez által másokat is megismerjen, aki nyitott és befogadásra kész, annak helye van a Református Szociális Teológia (Diakónia) szakon” – fogalmaz felhívásában a PKE vezetősége. Az új szakról további információk a www.partium.ro honlapon találhatók.
A Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye Családpasztorációs Központja szemléletformáló és gyakorlati alapképzésre hívja az egyházmegye házaspárjait.
szóljon hozzá!