Kiterjesztette a bukaresti képviselőház azon energiavállalatok körét, amelyeket 60 százalékos extraprofitadó befizetésére köteleznek Romániában. Az OMV Petrom kőolajipari társaság szerint a módosítás alkotmányellenes..
Klaus Iohannis csütörtökön kijelentette: a pénzügyminisztériumnak kell tisztáznia, hogy az OMV Petromnak kell-e a szolidaritási adót fizetnie Romániában.
Ha a munkára kivetett adó csökkentése az üzleti szférára ró plusz terhet, az nem vezet a romániai lakosság jövedelmének növekedéséhez – szögezte le a Nemzeti Liberális Párt (PNL) péntek este kiadott közleményében.
Romániai cég által valaha ért legnagyobb profitot regisztrált tavaly az OMV–Petrom – a Bukaresti Értéktőzsdén jegyzett legnagyobb vállalkozás jövedelme meghaladta a 10 milliárd lejt.
Megérkezett a román kormány által a szolidaritási adó témájában várt brüsszeli válasz, a kiszivárgott információk szerint az Európai Bizottság szerint sem kell extraprofitadót fizetnie az OMV–Petromnak.
Alkotmányossági óvást emelt két, magántulajdonban lévő, megújuló villamos-energiát termelő romániai cég azok ellen a jogszabályok ellen, amelyek 80 százalékos extraprofitadó befizetésére kötelezik a villanyáram megawatt-óráját 450 lejnél drágá
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Marcel Ciolacu fenntartja, hogy szolidaritási adót kellene fizetniük azoknak, akik az elmúlt két év válságait kihasználva „arcátlanul nagy vagyonokat” halmoztak fel.
A többségében román állami tulajdonban levő Romgaz vállalat szerdán bejelentette, befizeti az államkasszába a rá eső szolidaritási adót – erre a célra 906,1 millió lejt irányzott elő 2023-as évi költségvetésében a társaság.
A bukaresti pénzügyminisztérium pontosításokat kér az Európai Bizottságtól a romániai jogszabályi környezetbe átültetett, a szolidaritási adóra vonatkozó európai uniós rendelkezés kapcsán.