Átmenetileg visszavonul az aktív versenyzéstől Novák Eduárd sportminiszter

Visszavonul az aktív versenyzéstől a bukaresti kormány sportminisztere: az idei tokiói paralimpiai játékokon a kerékpáros üldözőversenyben ezüstérmet szerzett Novák Eduárd Facebook-oldalán jelentette be a hírt.

2021. szeptember 07., kedd

Elismert világrekord: Novák Eduárd az első sportminiszter, aki paralimpiai érmet szerzett

Elismerte a Világrekord Akadémia (World Record Academy) Novák Eduárd romániai ifjúsági és sportminiszter tokiói teljesítményét: ő az első tisztségben levő sportminiszter, aki paralimpiai érmet nyert.

2021. szeptember 03., péntek

Bearanyozott reggel: Kiss Péter Pál kajakos elsőként ért célba a tokiói paralimpián

Kiss Péter Pál aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián. Ugyanebben a számban Juhász Tamás hatodik lett.

2021. szeptember 02., csütörtök

Aranyeső Tokióban: Konkoly Zsófia és Pap Bianka is elsőként ért célba a csütörtöki versenynapon

Konkoly Zsófia 100 méteres pillangóúszásban, Pap Bianka 100 méteres hátúszásban nyerte el az aranyérmet a tokiói paralimpián.

2021. szeptember 01., szerda

Ezüsteső: Konkoly Zsófia 200 méter vegyesen, Pap Bianka 400 méteres gyorsúszásban második a paralimpián

Pap Bianka 400 méteres gyorsúszásban, míg Konkoly Zsófia 200 méteres vegyesúszásban nyert ezüstérmet a tokiói paralimpia szerdai napján.

2021. augusztus 31., kedd

Arany és bronz a magyar küldöttség keddi mérlege a tokiói paralimpián

Két érmet – egy-egy aranyat és bronzot – nyertek a magyarok kedden, a tokiói paralimpia hetedik versenynapján.

Novák Eduárd nyolcadik helyen zárta országúti időfutamát a tokiói paralimpián

Novák Károly Eduárd nyolcadik helyen zárta kedden a tokiói paralimpia egyenkénti indítású országúti időfutamát a C4-es kategóriában.

2021. augusztus 29., vasárnap

Illés Fanni úszó és Pálos Péter asztaliteniszező is aranyérmes a tokiói paralimpián

Aranyérmet nyert Illés Fanni 100 méteres mellúszásban az S4-es kategóriában a tokiói paralimpián. Nem sokkal előtte Pálos Péter asztaliteniszező az S11-es kategóriában ért a csúcsra.

2021. augusztus 27., péntek

Újabb siker: Alex Bologa dzsúdós bronzérmet szerzett a paralimpián

Bronzérmet szerzett Alex Bologa dzsúdós a 60 kilogrammos súlycsoportban a tokiói paralimpiai játékok pénteki versenynapján.

Novák Eduárd sportminiszter ezüstérmet szerzett a tokiói paralimpián

Ezüstérmet szerzett Novák Eduárd kerékpározó, jelenlegi romániai sportminiszter a 4000 méteres egyéni üldözéses futamban a tokiói paralimpiai játékok pénteki versenynapján.

2021. augusztus 26., csütörtök

Kivívta: Veres Amarilla a tokiói paralimpia első magyar aranyérmese

Veres Amarilla aranyérmet nyert a kerekesszékes vívók párbajtőrversenyében csütörtökön a tokiói paralimpián.

Novák Eduárd sportminiszter a szerencseszámát jelentő 11. hellyel kezdett a tokiói paralimpián

Novák Károly Eduárd csütörtökön 11. helyen zárta első versenyszámát, a pályakerékpárosok C4-C5 kategóriájának 1000 méteres időfutamát a Tokióban zajló paralimpián.

2021. augusztus 25., szerda

Gyorsúszásban született az első magyar érem a tokiói paralimpián

Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban a tokiói paralimpián.

2021. augusztus 24., kedd

Tokióban újra fellobbant a láng: megkezdődött a 16. paralimpia

Bő két héttel az olimpia zárása után ismét fellobbant a láng Tokióban, ezzel megkezdődött a 16. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye, amely jövő vasárnapig tart.

2021. augusztus 19., csütörtök

Megduplázta az olimpiai és a paralimpiai pontszerzők díjazását a román kormány

A romániai sport és ifjúsági sportminisztérium javaslatára a bukaresti kormány csütörtökön elfogadta azt a jogszabályt, amelynek értelmében megkétszerezik a sikeres romániai sportolók anyagi juttatását.

2021. augusztus 13., péntek

Hét sportoló képviseli Romániát a tokiói paralimpián, Novák Eduárdék kénytelenek Bulgáriában készülni

Hét sportoló képviseli Romániát az augusztus 24-én kezdődő és szeptember 5-éig tartó tokiói paralimpián, ahol három érem megszerzése a cél – nyilatkozta az Országos Paralimpiai Bizottság alelnöke, Ciprian Anton.