A magyarok két újabb paralimpiai érmet bezsebeltek Párizsban

Konkoly Zsófia •  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Konkoly Zsófia

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A címvédőként érkezett úszó Konkoly Zsófia ezüstérmet szerzett pénteken az S9-es sérültségi kategória 100 méter pillangó számában a párizsi paralimpián.

MTI

2024. szeptember 06., 20:322024. szeptember 06., 20:32

A francia fővárosban már kétszeres aranyérmes, 22 éves pécsi parasportoló a délelőtti előfutamból a második idővel került az esti fináléba, amelyben ugyancsak másodikként csapott a célba a paralimpiai rekorddal diadalmaskodó amerikai Christie Raleigh-Crossley mögött.

Konkoly – aki múlt csütörtökön 400 gyorson, egy nappal korábban pedig 200 vegyesen nyert – pályafutása harmadik paralimpiáján a hetedik érmét gyűjtötte be, 3 arany, 3 ezüst és 1 bronz a mérlege.

Az úszó Pap Bianka szintén címét megvédve aranyérmet szerzett pénteken az S10-es sérültségi kategória 100 méter hát számában a párizsi paralimpián.

A Vasas 24 éves versenyzője csütörtökön bronzérmet szerzett 400 méter gyorson, ezúttal pedig fő számában ugrott a medencébe. A délelőtti előfutamból első helyen került az esti fináléba, amelyben 1:07.97 perces idővel lett övé a győzelem.

A pályafutása harmadik paralimpiáján szereplő Pap – akinek szombaton még lesz egy száma – eddig összesen 2 arany-, 3 ezüst- és két bronzérmet gyűjtött.

Konkoly Zsófia a párizsi magyar küldöttség 11. érmét szerezte, a mérleg 4 arany, 4 ezüst és 3 bronz.

2024. szeptember 06., péntek

Újabb magyar paralimpiai érem távolugrásban

Luterán Petra ezüstérmet szerzett a T47-es kategória távolugró számában pénteken a párizsi paralimpián.

A visszavonult nagyágyúk nélkül is bombaerős németek ellen kezd a Rossi-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott szombaton kezdi meg szereplését a Nemzetek Ligája 2024/2025-ös kiírásában, melyben az A divízió 3. csoportjának első fordulójában rögtön komoly erőpróba vár rá Düsseldorfban, az átalakuló német csapat ellen.

2024. szeptember 05., csütörtök

Ezüstérmet szerzett a magyar női kerekesszékes tőrcsapat a párizsi paralimpián

Ezüstérmet nyert csütörtökön a Hajmási Éva, Madarászné Mező Boglárka, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla összeállítású magyar női kerekesszékes tőrválogatott a párizsi paralimpián.

Újabb magyar érmek: Konkoly Zsófia arany-, Pap Bianka bronzérmes

Az úszó Pap Bianka bronzérmet szerzett csütörtökön az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában a párizsi paralimpián.

Bronzérmes Pálos Péter asztaliteniszező a paralimpián

Pálos Péter asztaliteniszező bronzérmet szerzett az MS11-es kategóriában a párizsi paralimpián.

Aranyugrás: Ekler Luca megvédte címét a paralimpián

Ekler Luca címét megvédve aranyérmet szerzett csütörtökön a T38-as kategória távolugró számában a párizsi paralimpián.

Bernd Storcknak is mennie kell a Sepsi OSK-tól

A Sepsi OSK vezetése közös megegyezéssel szerződést bontott Bernd Storck vezetőedzővel – közölte csütörtökön Facebook-oldalán a román labdarúgó-élvonalban szereplő székelyföldi klub.

„Végre volt valami izgalom”: 55 éves sportoló szerzett újabb magyar érmet a paralimpián

Az asztaliteniszező Major Endre bronzérmet szerzett szerdán az MS1-es kategóriában a párizsi paralimpián.

2024. szeptember 04., szerda

Még több tétmeccset és izgalmat tartogat a Nemzetek Ligája új kiírása

Csütörtöktől szombatig az első forduló 26 mérkőzésével megkezdődik a labdarúgó-Nemzetek Ligája negyedik idénye, amelynek lebonyolításában újabb változtatásokat hajtottak végre.

Nem jött be a „magyarországi vonal” a pocsékul játszó Sepsi OSK számára

Varga Kevin után Kecskés Ákos szerződését is felbontotta a román labdarúgó-bajnokságban szereplő Sepsi OSK.