Újabb magyar érem a paralimpián: Illés Fanni ezüstérmes 100 méteres mellúszásban

•  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Illés Fanni ezüstérmet szerzett az SB4-es kategória 100 méteres mellúszó számában a párizsi paralimpia hétfői versenynapján.

MTI

2024. szeptember 02., 21:182024. szeptember 02., 21:18

2024. szeptember 02., 21:212024. szeptember 02., 21:21

A címvédőként indult magyar versenyző a délelőtti előfutamok során a második legjobb időt érte – csak a kínai Cseng Csiao volt gyorsabb nála öt századmásodperccel –, így az esti döntőben az 5-ös pályán úszhatott.

Az előfutam után azt mondta, maradt még benne erő a fináléra, s paralimpiai bajnokként nem érzi a nyomást, számára az jelenti most a legnagyobb boldogságot, hogy kétéves kisfia, Mór minden versenyén ott van. Hozzátette ugyanakkor, hogy ahogy szokta, este is belead majd mindent.

A Vasas kiválósága taktikusan kezdett az ezúttal is teltházas La Défense Arénában, ahol három kínai, két semleges színekben induló orosz, valamint egy-egy spanyol és olasz riválisa volt a nyolcas döntőben.

Bár ezúttal hazai versenyző nem úszott, a közönség így is hatalmas hangorkánnal támogatta a vízben lévő sportolókat, Illés pedig 50 méternél a negyedik helyen fordult. A táv második felében aztán ő és az olasz Giulia Ghiretti is beleerősített, mindketten lehagyták az addig vezető kínai Cseng Csiaót, úgy tűnt, a magyar úszó vezet, de a végén szinte egyszerre csaptak be a célba.

Csak az időmérő tudott különbséget tenni a teljesítményük között: az olasz lett az első, Illés Fanni pedig mindössze négy századdal lemaradva a második.

A 32 éves parasportoló – aki alsóvégtaghiánnyal és összenőt ujjakkal született – immár ötödik paralimpiáján szerepelt, s a megnyitón ő vitte a magyar csapat zászlóját.

korábban írtuk

Megvan az első magyar aranyérem a paralimpián: Konkoly Zsófia 400 méteres gyorsúszásban diadalmaskodott

Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett csütörtökön 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában a párizsi paralimpián.

2024. szeptember 01., vasárnap

A Ferrari monacói versenyzője, Charles Leclerc nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat

Charles Leclerc, a hazai közönség előtt szereplő Ferrari monacói versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Olasz Nagydíjat Monzában.

2024. augusztus 31., szombat

Az olimpia után a paralimpián is gond van a Szajnával, de most nemcsak a vízminőség okoz problémát

Az esőzések miatt változtattak a triatlonosok programján a paralimpián. Korábban az olimpián az edzéseket és a versenyeket is halasztani kellett, ráadásul a parasportolóknak nemcsak a rossz vízminőség, hanem az áramlás miatt is veszélyes lehet a Szajna.

2024. augusztus 30., péntek

Tömény izgalmak után egy magyar és egy román csapat az El főtábláján

Három magyar és két román labdarúgó-együttes közül az Európa-ligában érdekelt egy-egy csapatnak sikerült főtáblára jutnia a rendkívül izgalmas csütörtök esti selejtezős párharcokban.

2024. augusztus 29., csütörtök

2024. augusztus 28., szerda

A Barcelona akadémiáján nevelkedett magyar tinédzsert igazolt az Aradi UTA

A román labdarúgó élvonalban szereplő Aradi UTA FC szerződtette a 17 éves Sámson Ábrist.

2024. augusztus 27., kedd

Öt újonccal vág neki Marco Rossi a Nemzetek Ligája-mérkőzéseknek

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya öt újoncot hívott meg a Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő 26 fős keretébe.

2024. augusztus 25., vasárnap

Ezer után ötezer: második aranyát is megszerezte a kajakos Kőhalmi Emese a vébén

A kajakos Kőhalmi Emese arany-, míg a kenus Adolf Balázs bronzérmet nyert 5000 méteren vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

Újabb magyar érmek a kajak-kenu világbajnokságon

Takács Kincső és Hajdu Jonatán vegyes párosa ezüstérmet szerzett C-2 500 méteren vasárnap az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

2024. augusztus 24., szombat

Három magyar érem a kajak-kenu vébé első döntős napján

A magyar versenyzők egy arany- és két ezüstérmet szereztek az első döntős napon, szombaton az üzbegisztáni Szamarkandban, az olimpia műsorán nem szereplő számok kajak-kenu világbajnokságán.

Orbán Viktor: a magyarok helye az első tízben van az olimpián, a több román siker a mi érdekünk is

Derekas helytállásnak nevezte Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Sportnak adott interjúban a magyar olimpikonok által elért eredményeket, köztük a hat aranyérmet, és úgy vélte, hogy a magyarok helye az első tízben van.