„Biztonsági öv is better than hullazsák” – azaz inkább biztonsági öv, mint hullazsák – ezt a figyelemfelkeltő üzenetet közli a Magyar Rendőrség.
Új közúti jelzőtábla jelenhet meg a romániai utakon, és egy új útburkolati jel bevezetését is tervezi a belügyminisztérium a balesetek megfékezése érdekében.
Klaus Iohannis államfő szerdán kihirdette azt a törvénymódosítást, amely szerint a gépkocsivezetői jogosítvány megszerzéséhez szükséges vizsga elméleti részét nemcsak a lakhelyül szolgáló településen, hanem az országban bárhol le lehet tenni.
Elfogadta hétfőn a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely szerint a mopedeknek és a motorkerékpároknak nem kötelező tartozéka a fényvisszaverő háromszög, az elsősegélycsomag és a tűzoltó készülék.
Tíz középiskolásból legalább három hozott már olyan döntést, amellyel veszélybe sodorta magát az utakon – derül ki egy, a Mol Románia által a Krónikához csütörtökön eljuttatott közvélemény-kutatásból.
Kedvező jelentést fogadott el a képviselőház ipari és szolgáltatási bizottsága arról a törvénytervezetről, miszerint a rendőrök csak jól látható helyen, a közlekedésrendészet megkülönböztető jelzéseivel ellátott járműben végezhetnek sebességmérést.
Több tucat fontos közúti jelzőtábla hiányzik Szeben megye útjairól – derül ki a Szeben megyei Területi Közrendvédelmi Hatóság (ATOP) jelentéséből.
Csökkenthetné a gépjárművezetői jogosítványra pályázók vizsgadrukkját az a törvénytervezet, amelyet az RMDSZ iktatott a parlamentben.
Nem tartozik többé a mopedek és a motorkerékpárok kötelező felszeréléséhez az elsősegélydoboz, a két fényvisszaverő háromszög és a tűzoltókészülék – döntötte el hétfőn a szenátus.
A képviselőház szerdán döntő kamaraként elfogadta a jogszabályjavaslatot, amely a jelenlegi 100 kilométer/óráról 120 kilométer/órára növeli a maximális sebességhatárt a gyorsforgalmi utakon az A és B kategóriájú járművek számára.
Az uniós tagországok közül továbbra is Romániában halnak meg legtöbben közúti balesetben. A Krónikának megszólaló szakértők jó döntésnek tartják, hogy módosult a közlekedési törvény, új szankciókat állapítottak meg több szabálysértés esetén.
Valóságos tömegmészárlás zajlik a romániai utakon, aminek köszönhetően az ország „egyáltalán nem tiszteletre méltó helyet” foglal el az európai államok sorában – fogalmazta meg szerdán Lucian Bode belügyminiszter.
Elfogadta a közlekedésrendészeti törvény módosításait csütörtöki ülésén a bukaresti kormány, a kabinet kiegészítő rendelete meghatározza és bünteti az agresszív vezetési magatartást, ami súlyosabb bírságot vonhat maga után.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadja a közúti közlekedésre vonatkozó 2002/195-ös sürgősségi rendeletet kiegészítő és módosító rendeletet, amely új szankciókat állapít meg számos jogszabálysértés esetén.
Nem igaz az a román és a magyar sajtóban egyaránt megjelent állítás, miszerint úgy módosult a közlekedés-rendészeti szabályzat (KRESZ), hogy januártól immár csak azok jelentkezhetnek gépjárművezetői jogosítványra, akiknek legalább 10 osztályuk van.
Alig négy nap alatt, a december 2–5. időszakban a temesvári közlekedésmenedzsment rendszer 5885 olyan autót „szúrt ki”, amelyek áthajtottak a jelzőlámpa piros fényénél – tájékoztatott a Béga-parti város önkormányzata.
Az országban egyetlen olyan város nincs, ahol a közutak annyira összevissza, hanyagul és a forgalmi szabályok semmibevételével lennének megfestve, mint Marosvásárhelyen – állítja Gavril Şimon, a rendőrség volt közlekedésügyi parancsnoka.
Miközben az EP képviselői állásfoglalást szavaztak meg a közlekedésbiztonsági intézkedések szigorításáról, Brassó város közlekedési bizottsága megszavazta, hogy a történelmi belvárosban 30 kilométer/órára csökkentik a kötelezően betartandó sebességet.