„Ügyfélként” a DNA-nál. Coldeát befolyással üzérkedéssel és pénzmosással gyanúsítják
Beidézték csütörtökön az országos korrupcióellenes ügyészségre (DNA) csütörtökön Florian Coldeát, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) igazgatójának volt első helyettesét.
2024. május 23., 13:572024. május 23., 13:57
Ügyészségi források az Agerpres-nek elmondták, hogy egy üzletember feljelentése alapján elindított büntetőeljárás ügyében hallgatják ki Coldeát.
Az említett források szerint Dumitru Dumbravát, a SRI volt tábornokát is kihallgatják ebben az ügyben. Dumbravă is megérkezett a DNA székhelyére.
Az értesülések szerint
Catalin Hideg üzletember és cége, a Sanimed International ellen 2022 októberében vádat emelt az Európai Ügyészség az európai pénzeszközökkel elkövetett csalás ügyében, a kárt 3 millió euróra becsülték.
Az ügyben Hideget idén februárban négy év szabadságvesztésre ítélték.
Coldea 2017-ig a SRI második számú, majd egy ideig ügyvivő vezetője volt, amíg egy botrány főszereplőjévé nem vált, és távozni kényszerült tisztségéből.
Dragomir szerint a DNA nyomást gyakorolt a DNA-ra gyanúsítottak őrizetbe vétele, illetve vádemelés kicsikarása érdekében.
Emellett azt is állította, hogy látta, amikor a sajtóban dolgozó fedett ügynökök jöttek ki Coldea irodájából.
Coldea cáfolta a vádakat.
2015-ben Coldeát Elena Udrea, a Népi Mozgalom Párt (PMP) azóta korrupció miatt elítélt volt elnöke, korábbi fejlesztési miniszter is meggyanúsította, azt állítva, hogy
Egyben azzal is megvádolta, hogy személyesen követelt félmillió eurót volt férjétől, a szintén korrupcióval gyanúsított Dorin Cocoștól a kormányzó PSD-hez közel álló Romania TV hírcsatorna számára. Azt is mondta, hogy Coldea Alina Bicára, a szervezett bűnözés elleni ügyészség korrupció miatt szintén elítélt, szökésben levő volt vezetőjére is megpróbált bizonyos ügyekben nyomást gyakorolni.
Dumitru Dumbravă volt SRI-tábornok is egy, az igazságszolgáltatáshoz kapcsolódó botrány miatt vált ismertté:
Amikor emiatt kérdőre vonták, határozottan cáfolta, hogy ez azt jelentette: a SRI nyomást gyakorolt a bírákra.
Határozottan cáfolta Florian Coldea, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) idén lemondott első igazgatóhelyettese Daniel Dragomir volt SRI-ezredes vádjait, amelyek szerint a titkosszolgálat szorosan összefonódott volna a DNA-val és a sajtóval.
Románia 2030-ig fokozatosan növelni fogja a védelmi kiadásait – jelentette be Ilie Bolojan a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdai ülését követő nyilatkozatában.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a 2025-2026-os tanév közoktatási és felsőoktatási beiskolázási tervét.
Tűz ütött ki szerda délután a pașcani-i CFR-kórház egyik tetőtéri helyiségében; több mint 60 beteget és 17 alkalmazottat evakuáltak.
Elfogadta a kormány szerdai ülésén az építkezési engedélyhez szükséges dokumentumok kibocsátásának határidejét lerövidítő jogszabálytervezetet – tájékoztatott Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Az áprilisi választási kampány nem volt konstruktív vagy mérsékelt, éppen ellenkezőleg: elmélyítette a bizalmi válságot, és tükrözte a választók polarizáltságát – fogalmazta meg Cristian Pîrvulescu politikai elemző.
Újabb tömeges, összehangolt akció indult annak érdekében, hogy bírósági ítéletek révén érjék el a tavalyi államfőválasztás eredményének érvénytelenségét kimondó határozat visszavonását.
Április 21-24. között 170 panaszt fogadott be és 163-at utasított el a Központi Választási Iroda (BEC) az online térben zajló választási kampánnyal kapcsolatban.
A szerdai tanórák után négynapos minivakáció kezdődik az iskolások számára.
Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje az első helyről jut tovább az elnökválasztás második fordulójába – vélekedett Marcel Ciolacu miniszterelnök.
1 hozzászólás