Határozottan cáfolta Florian Coldea, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) idén furcsa körülmények között lemondott első igazgatóhelyettese Daniel Dragomir volt SRI-ezredes vádjait, amelyek szerint a titkosszolgálat szorosan összefonódott volna a korrupcióellenes ügyészséggel és a sajtóval.
2017. szeptember 20., 10:572017. szeptember 20., 10:57
2017. szeptember 20., 11:452017. szeptember 20., 11:45
Coldea a Ziare.com portálnak adott interjúban kijelentette: nem igaz, hogy Dragomir a helyettese lett volna, és leszögezte:
nem fordult olyan elő, hogy a SRI munkatársai állítottak volna össze vádiratokat.
Coldea hazugságnak nevezte az erre vonatkozó állításokat, amelyeket annál veszélyesebbnek nevezett, mivel egy volt hírszerzőtiszttől származnak. Hazugságnak nevezte azt is, hogy irodája lett volna a DNA-nál, és
Azt is tagadta, hogy Dragomir láthatta, amint a sajtóban dolgozó fedett ügynökök jöttek ki az irodájából. Coldea a legnagyobb és legveszélyesebb hazugságnak azokat az állításokat nevezte, miszerint az ügyészek és a bírák között is ott lennének a SRI fedett ügynökei. Állítása szerint ezt a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) és a SRI-t ellenőrző parlamenti bizottság is többször ellenőrizte.
Arra a felvetésre, miszerint a sajtóban dolgozhatnak fedett ügynökök, Coldea megismételte a SRI közleményét: a többi szolgálathoz hasonlóan ők is alkalmaznak fedett ügynököket minden, a nemzetbiztonság szempontjából fontos területen, de csakis „a törvényeket szigorúan betartva”.
illetve nem áll-e fenn az esélye, hogy bizonyos érdekek mentén manipulálják a közvéleményt. Coldea szerint Dragomir egyszerűen kétségbeesett, mivel neki magának is büntetőügyekkel kell szembenéznie, és valakik csupán felhasználják őt egy magasabb rendű terv végrehajtásában.
Dragomir vasárnap este az Antena 3 hírtelevízióban nyilatkozva azt állította: a jelenlegi szociálliberális kormánnyal szemben álló sajtóorgánumok közül több – így a Digi 24 és a HotNews – is a SRI utasításait követő újságírókat foglalkoztat. Emellett korábban azt is kijelentette, hogy a DNA több vádiratát is a SRI állította össze.
Dragomirt keddre a SRI-t ellenőrző parlamenti bizottság is beidézte meghallgatásra az általa megfogalmazott vádak ügyében.
A demokráciát és a szólásszabadságot sérti a román miniszterelnök szerint, hogy az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) elrendelte egyes újságírók véleménynyilvánításainak törlését az internetes felületekről.
A kormány csütörtökön további három hónappal, 2025. június 30-ig meghosszabbította a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (RCA) díjának korlátozását – számolt be a kormányülés utáni sajtótájékoztatóján Mihai Constantin kormányszóvivő.
A bukaresti kormány lehetővé tette, hogy útlevélként is használható elektronikus útlevelet kapjanak a külföldi állandó lakhelyre költözött román állampolgárok.
Emil Hurezeanu külügyminiszter csütörtökön közölte, hogy pénteken tárgyal Marcel Ciolacu miniszterelnökkel.
Marcel Ciolacu miniszterelnök kormánya támogatásáról biztosította Moldova európai integrációs törekvéseit, és felköszöntötte a Prut határfolyón túl élő románokat Besszarábia és a Román Királyság 1918-as egyesülésének évfordulója alkalmából.
A bukaresti parlament előtti Constituției (Alkotmány) téren tartott szerdai tüntetés nyomán egy büntetőfeljelentést tettek és hat bírságot róttak ki a csendőrök.
Nem romlott meg a Románia és az Egyesült Államok közötti viszony – állítja Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Éles pengeváltás alakult ki az RMDSZ és Victor Ponta között azután, hogy az államelnöki tisztségre pályázó exminiszterelnök szerint ő soha nem bízta volna a pénzügyminisztérium irányítását a magyar alakulatra.
A bukaresti törvényszék helyt adott szerdán a kommunista rezsim ellen harcolók érdemeinek elismerésével foglalkozó államtitkárság beadványának, és érvénytelenítette Ion Iliescu volt államfő forradalmárigazolványát.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond nem zárja ki, hogy a koalíció meg fogja vitatni a külügyminiszter hozzáállását a román állampolgárok amerikai vízummentességének felfüggesztéséhez.
szóljon hozzá!