Fotó: Facebook/Abuzurile procurorului Negulescu-DNA Ploiesti
Vádat emelt az igazságszolgáltatásban történt visszaéléseket kivizsgáló ügyészség Mircea Negulescu volt korrupcióellenes ügyész ellen.
2020. december 23., 20:252020. december 23., 20:25
2020. december 23., 22:052020. december 23., 22:05
A speciális ügyosztály vizsgálati visszaéléssel, jogtalan megtorlással, jogtalan megtorlásra való felbujtással, a tanúvallomások befolyásolásával, a nyomozó hatóságok félrevezetésével, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítással és hivatali visszaéléssel vádolja Negulescut.
Az ügyészek szerint Mircea Negulescu a korrupcióellenes ügyészség (DNA) ploieşti-i részlegének ügyészeként két ügyben is (köztük a Tony Blair-ügyként elhíresült esetben, amelyben Victor Ponta volt miniszterelnök és Sebastian Ghiţă volt képviselő is érintett volt)
Negulescuval együtt vádat emeltek Mihai Iuliano Iordache volt bűnügyi rendőrtiszt ellen is, akit vizsgálati visszaélésben való bűnrészességgel, jogtalan megtorlásban való bűnrészességgel, jogtalan megtorlásra való felbujtásban való bűnrészességgel, a tanúvallomások befolyásolásában való bűnrészességgel, a nyomozó hatóságok félrevezetésében való bűnrészességgel, közhivatalnok által elkövetett közokirat hamisítással és hivatali visszaélésben való bűnrészességgel vádolnak.
A vádirat szerint a volt ügyész az egyik ügyben rávette a legfelsőbb bíróság egyik bíráját, hogy előzetes letartóztatásba helyezzen egy személyt, akiről tudta, hogy ártatlan, ugyanis a bizonyítékokat már a feljelentés előtt kitalálták.
Ugyanakkor Negulescu több tanút rávett – állítják az ügyészek –, hogy hamisan tanúskodjanak, és több személyt kényszerített arra, hogy hamis feljelentéseket fogalmazzanak meg, miközben tisztában volt azzal, hogy ezek nem valósak.
2019 júliusában Mircea Negulescu ellen egy másik ügyben is vádat emeltek. Ebben Lucian Oneával, a ploieşti-i DNA volt vezetőjével együtt vizsgálati visszaéléssel és jogtalan megtorlással vádolják.
A kiszivárgott hírek szerint a kormány vezető erejét adó PSD nem hajlik arra, hogy támogassa a koalíciós partner PNL módosító javaslatát, amely lehetővé tenné az államfő számára, hogy elinduljon a párt szenátusi listáján a választásokon.
Klaus Iohannis államfőnek előbb le kell mondania ahhoz, hogy elindulhasson a parlamenti választásokon, az ezzel ellentétes törvénymódosító javaslat nem alkotmányos – vélekednek az ügyben megszólaló alkotmányjogászok.
A szeptember 13–19. közötti héten a román rendőrök és schengeni partnereik feltartóztattak közel 650 személyt, akikre a Schengeni Információs Rendszer (SIS) figyelmeztető jelzése volt érvényben.
Az év első nyolc hónapjában a határrendészek megközelítőleg 26 800, román vagy külföldi állampolgárok által elkövetett törvényszegést állapítottak meg, ebből több mint 11 700 bűncselekmény, 15 100 szabálysértés volt.
A vízügyi főigazgatóság (ANAR) szóvivője szerint vasárnap másodpercenként 6100 köbméter a Duna vízhozama az országhatárnál, a becslések szerint az ár tetőzésekor maximum 9000 köbméteres vízhozam várható, ami jelentős csökkenést jelent.
Két hét alatt a rendőrök országos szinten több mint 200 házkutatást végeztek és 18 tettenérést szerveztek meg drogkereskedésre, emberkereskedelemre, informatikai bűnözésre és pénzmosásra szakosodott bűnszervezetek felszámolása céljával.
Elsősorban kampánycélból tett látogatást Kolozsváron szombaton az államelnöki tisztségre pályázó Marcel Ciolacu kormányfő, megtekintve többek között a mesterséges intelligenciára szakosodott kutatóközpontot építkezési munkálatait.
Kampányeszközként, a koalíciós partner PSD elnöke, Marcel Ciolacu miniszterelnök elleni támadáshoz használta fel ürügyként Nicolae Ciucă, a PNL elnöke az Európai Unió által az árvízkárok enyhítésére Romániának nyújtott segélyt.
Bár a vagyonbevallása alapján éves jövedelme alig haladja meg a 200 000 lejt, milliós nagyságrendű kölcsönt vett fel magánszemélyektől Dan Tanasă, az AUR magyargyűlöletéről hírhedtté vált képviselője, akinek már jövőre törlesztenie kell adósságát.
Jóvátételben részesülhetnek egy törvénytervezet szerint mindazok, akik 1966 és 1997 között erkölcsi károkat szenvedtek a romániai gyermekotthonokban.
szóljon hozzá!