Fotó: Facebook/Abuzurile procurorului Negulescu-DNA Ploiesti
Vádat emelt az igazságszolgáltatásban történt visszaéléseket kivizsgáló ügyészség Mircea Negulescu volt korrupcióellenes ügyész ellen.
2020. december 23., 20:252020. december 23., 20:25
2020. december 23., 22:052020. december 23., 22:05
A speciális ügyosztály vizsgálati visszaéléssel, jogtalan megtorlással, jogtalan megtorlásra való felbujtással, a tanúvallomások befolyásolásával, a nyomozó hatóságok félrevezetésével, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítással és hivatali visszaéléssel vádolja Negulescut.
Az ügyészek szerint Mircea Negulescu a korrupcióellenes ügyészség (DNA) ploieşti-i részlegének ügyészeként két ügyben is (köztük a Tony Blair-ügyként elhíresült esetben, amelyben Victor Ponta volt miniszterelnök és Sebastian Ghiţă volt képviselő is érintett volt)
Negulescuval együtt vádat emeltek Mihai Iuliano Iordache volt bűnügyi rendőrtiszt ellen is, akit vizsgálati visszaélésben való bűnrészességgel, jogtalan megtorlásban való bűnrészességgel, jogtalan megtorlásra való felbujtásban való bűnrészességgel, a tanúvallomások befolyásolásában való bűnrészességgel, a nyomozó hatóságok félrevezetésében való bűnrészességgel, közhivatalnok által elkövetett közokirat hamisítással és hivatali visszaélésben való bűnrészességgel vádolnak.
A vádirat szerint a volt ügyész az egyik ügyben rávette a legfelsőbb bíróság egyik bíráját, hogy előzetes letartóztatásba helyezzen egy személyt, akiről tudta, hogy ártatlan, ugyanis a bizonyítékokat már a feljelentés előtt kitalálták.
Ugyanakkor Negulescu több tanút rávett – állítják az ügyészek –, hogy hamisan tanúskodjanak, és több személyt kényszerített arra, hogy hamis feljelentéseket fogalmazzanak meg, miközben tisztában volt azzal, hogy ezek nem valósak.
2019 júliusában Mircea Negulescu ellen egy másik ügyben is vádat emeltek. Ebben Lucian Oneával, a ploieşti-i DNA volt vezetőjével együtt vizsgálati visszaéléssel és jogtalan megtorlással vádolják.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
Megkezdte a három ellenzéki párt a bizalmatlansági indítványhoz szükséges aláírások összegyűjtését, miután a kormány hétfőn felelősségvállalással akarja elfogadtatni a költségvetési hiány lefaragását célzó megszorító intézkedéseket.&
Alapfokon tizenhárom év három hónap szabadságvesztésre, valamint az áldozatoknak százezer eurónyi kártérítés kifizetésére ítélte kiskorú elleni nemi erőszak miatt az ügyben eljáró bíróság a „zsenimentorként” ismert férfit, Kristóf Lajost.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) toronymagasan vezet a pártok támogatottsági versenyében – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
szóljon hozzá!