Fotó: Facebook/Abuzurile procurorului Negulescu-DNA Ploiesti
Vádat emelt az igazságszolgáltatásban történt visszaéléseket kivizsgáló ügyészség Mircea Negulescu volt korrupcióellenes ügyész ellen.
2020. december 23., 20:252020. december 23., 20:25
2020. december 23., 22:052020. december 23., 22:05
A speciális ügyosztály vizsgálati visszaéléssel, jogtalan megtorlással, jogtalan megtorlásra való felbujtással, a tanúvallomások befolyásolásával, a nyomozó hatóságok félrevezetésével, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítással és hivatali visszaéléssel vádolja Negulescut.
Az ügyészek szerint Mircea Negulescu a korrupcióellenes ügyészség (DNA) ploieşti-i részlegének ügyészeként két ügyben is (köztük a Tony Blair-ügyként elhíresült esetben, amelyben Victor Ponta volt miniszterelnök és Sebastian Ghiţă volt képviselő is érintett volt)
Negulescuval együtt vádat emeltek Mihai Iuliano Iordache volt bűnügyi rendőrtiszt ellen is, akit vizsgálati visszaélésben való bűnrészességgel, jogtalan megtorlásban való bűnrészességgel, jogtalan megtorlásra való felbujtásban való bűnrészességgel, a tanúvallomások befolyásolásában való bűnrészességgel, a nyomozó hatóságok félrevezetésében való bűnrészességgel, közhivatalnok által elkövetett közokirat hamisítással és hivatali visszaélésben való bűnrészességgel vádolnak.
A vádirat szerint a volt ügyész az egyik ügyben rávette a legfelsőbb bíróság egyik bíráját, hogy előzetes letartóztatásba helyezzen egy személyt, akiről tudta, hogy ártatlan, ugyanis a bizonyítékokat már a feljelentés előtt kitalálták.
Ugyanakkor Negulescu több tanút rávett – állítják az ügyészek –, hogy hamisan tanúskodjanak, és több személyt kényszerített arra, hogy hamis feljelentéseket fogalmazzanak meg, miközben tisztában volt azzal, hogy ezek nem valósak.
2019 júliusában Mircea Negulescu ellen egy másik ügyben is vádat emeltek. Ebben Lucian Oneával, a ploieşti-i DNA volt vezetőjével együtt vizsgálati visszaéléssel és jogtalan megtorlással vádolják.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!