Sorin Cîmpeanu
Fotó: Gov.ro
Előfordulhat, hogy visszafizetteti a rájuk fordított pénzt az állam azokkal a személyekkel, akik lemondanak a doktori címükről – közölte Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter.
2022. augusztus 26., 13:002022. augusztus 26., 13:00
Elmondta, több javaslat is érkezett erre az új tanügyi törvények tervezetének közvitáján, és a későbbiekben dől el, hogy melyiket foglalják be a jogszabályok végleges változatába.
„Aki le akar mondani a címéről, az tudni fogja, hogy vissza kell fizetnie az egyetemnek azt a pénzt, amit az állami költségvetésből a doktori képzésére fordított” – magyarázta Cîmpeanu. Közlése szerint a titulusról való lemondás kérelmének benyújtása – az indoklástól függetlenül – automatikusan maga után vonja majd a doktori dolgozat felülvizsgálatát.
Ha pedig az illetékes egyetem megállapítja, hogy a disszertáció nem felelt meg a tudományos kritériumoknak vagy a felsőoktatás etikai szabályainak, akkor a lemondásra irányuló kérelem a doktori cím visszavonására irányuló kérelemmé módosul, az egyetem pedig ebben az esetben hivatalból jár el.
A miniszter szerint eddig az igazságszolgáltatás kényszerítette arra az oktatási tárcát, hogy hagyja jóvá a doktori cím lemondására irányuló kérelmeket. „Több bírósági döntés született erről. (...) Ezeket nem vitathatja sem az oktatási minisztérium, sem más intézmény” – idézte a tárcavezetőt az Agerpres.
– tette hozzá. Elmondta azt is, hogy a felsőoktatási törvény tervezete szabályozza az eljárást plágiumügyekben. E szerint az illetékes egyetem etikai bizottsága állapítja meg a csalás tényét. Ha a doktori cím birtokosa fellebbezni kíván, akkor egy újonnan létrehozott szakmai testülethez, az Egyetemi Címek Országos Etikai Tanácsához fordulhat. Ha ez utóbbi is plágiumot állapít meg, akkor az oktatási minisztérium – a későbbiekben pedig az egyetem – köteles lesz visszavonni a csalással elnyert doktori címet – magyarázta Sorin Cîmpeanu.
A NoName057 nevű, oroszbarát hackercsoport hivatalosan is magára vállalta a romániai intézmények hivatalos honlapjai elleni vasárnapi túlterheléses (DdoS) támadást.
Mint ismeretes, vasárnap megismételt elnökválasztásra várják a több mint 18 millió romániai választópolgárt, miután az alkotmánybíróság állítólagos külföldi beavatkozásról szóló hírszerzési jelentésekre hivatkozva érvénytelení
Május 25-ig marad Romániában az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) küldöttsége, és jelentést fog készíteni az elnökválasztásról.
Két vonat összeütközött vasárnap a konstancai vasútállomáson. Öt személyt kórházba szállítottak.
A VotCorect Koalíció vasárnap 12 óráig több mint száz bejelentést kapott, a legtöbb panasz a kampánycsend megsértésével, a lepecsételt szavazólap közzétételével, valamint a szavazóhelyiségekben tapasztalható szervezési problémákkal kapcsolatos.
Kigyulladt vasárnap egy személyszállító vonat mozdonya a szinajai állomáson.
A vasárnap reggel 7 órai urnanyitástól kezdődően öt választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Cáfolta vasárnap a belügyminisztérium, hogy a megismételt elnökválasztás első fordulójának napjára időzítve hackertámadás érte volna az intézmény honlapját.
Tilos fotókat vagy videófelvételeket készíteni a szavazólapról – hívta fel a figyelmet a Központi Választási Iroda (BEC).
Egy francia portál azt állítja, feltárta, hogyan avatkozott be Oroszország a 2024 novemberi romániai elnökválasztásba, amelyet érvénytelenítettek, és amely nyomán vasárnap tartják az újra kiírt voksolás első fordulóját.
szóljon hozzá!