Tartja magát. Az RMDSZ-nek öt megyében sikerült az élen végeznie a választáson
Fotó: Állandó Választási Hatóság
Az RMDSZ öt erdélyi, illetve partiumi megyében végzett az első helyen a vasárnapi parlamenti választáson – derül ki a közel százszázalékos feldolgozottság melletti eredményekből.
2024. december 02., 09:002024. december 02., 09:00
2024. december 02., 09:212024. december 02., 09:21
A magyar szervezet képviselőházi listája Hargita (88 százalék), Kovászna (76,83) és Maros megye (39,12) mellett Szatmár (41,55) és Szilágy megyében (24,1) gyűjtötte be a legtöbb voksot.
A további sorrend az érintett megyékben:
Az RMDSZ tehát az elnökválasztás első fordulójához képest „elbukott” egy megyét, hiszen míg múlt vasárnap Kelemen Hunor Bihar megyében is az első helyen végzett, a parlamenti választáson már a PNL állhatott fel a dobogó első fokára a partiumi megyében, amelyben a voksok 32,04 százalékát szerezte meg.
A magyaroknak a parlamenti választáson tanúsított magas részvétele bebizonyította, hogy erős, szolidáris a romániai magyar közösség, amely felelősséget vállal az ország további éveiért, évtizedeiért – jelentette ki Kolozsváron Kelemen Hunor.
Az RMDSZ itt a második helyen végzett 22,55 százalékkal a PSD (13,21), az AUR (11,39) és a POT (4,36) előtt.
Temes és Brassó megyét az USR vitte el, előbbiben 19,59, utóbbiban 19,22 százalékkal végzett az élen.
A PSD négy Kárpátokon belüli megyében győzött: Beszterce-Naszódban (31,29), Krassó-Szörényben (29,68), Hunyadban (26,3), illetve Máramarosban (21,55).
A kormányon lévő Szociáldemokrata Párt (PSD) nyerte az 1989-es romániai rendszerváltást követően 10. alkalommal rendezett parlamenti választást a 21 órás urnazárás után közzétett felmérések eredményei alapján.
A Kárpátokon túl négy megye kivételével a PSD tarolt.
Suceava és Konstanca megyében az AUR győzött, Giurgiuban és Ilfovban a PNL, míg Bukarestben öt kerületben az USR, egyben pedig a PSD nyert.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!