A hatóságok gyanúja szerint még többen lehetnek azok, akik bűncselekmény révén jutottak zöldigazoláshoz
Fotó: Jakab Mónika
A romániai hatóságok újabb zöldigazolás-hamisítási trükköt vizsgálnak, miután azt valószínűsítik, hogy egyes háziorvosok meghamisították a gyorstesztek eredményét, és így juttatták védettségi igazolványhoz pácienseiket – jelentette be pénteken Monica Dajbog, a belügyminisztérium szóvivője.
2021. november 19., 12:332021. november 19., 12:33
„Miután egyre nőtt azoknak a háziorvosoknak a száma, akik az egészségügyi minisztériumtól ingyenes gyorsteszteket kaptak,
– mondta el a szóvivő.
Az „álfertőzöttek” 14 napig otthon maradnak, táppénzt kapnak, majd megkapják az uniós digitális zöldigazolást, pedig valójában nem estek át a betegségen.
Összesen tizenkilenc személy ellen indult büntetőeljárás, néhány gyanúsítottat pedig őrizetbe is vettek kedd este korrupció és okirathamisítás miatt a petei oltóponton kiállított hamis Covid-igazolványok ügyében.
A rendőrök különben máris több mint 400, zöldigazolás-hamisítással kapcsolatos ügyet vizsgálnak, amelyek során nagyjából 1330 hamis Covid-igazolvány kerülhetett a feketepiacra. Összesen 1069 személy ellen zajlik eljárás.
„Újfent azzal a felhívással fordulunk a polgárokhoz és a vállalkozókhoz, hogy viselkedjenek felelősen, és tartsák tiszteletben az egészségügyi előírásokat.
– húzta alá Monica Dajbog.
A hamis oltási igazolványok Románia és az egészségügyi rendszer hitelét rontják – jelentette ki kedden a Covid-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság elnöke.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!