Képünk illusztráció
Fotó: Páva Adorján
Összesen tizenkilenc személy ellen indult büntetőeljárás, néhány gyanúsítottat pedig őrizetbe is vettek kedd este korrupció és okirathamisítás miatt a petei oltóponton kiállított hamis Covid-igazolványok ügyében.
2021. november 17., 09:022021. november 17., 09:02
2021. november 17., 12:522021. november 17., 12:52
DNA: négy személyt vettek őrizetbe
Négy személyt vett őrizetbe a korrupcióellenes ügyészség (DNA) hamis Covid-igazolványok kibocsátásával kapcsolatos bűncselekmények gyanújával. Az ügy a petei román-magyar határátkelőnél működő oltóközponthoz kapcsolódik. A DNA szerdai közleménye szerint az ügyészek Bihar és Szatmár megyében tizenhárom helyen tartottak házkutatást kedden, az egyiket egy közintézménynél, a többit magánlakásokban, majd elrendelték négy személy 24 órás őrizetbe vételét. Három személy ezek közül a petei oltásközpontban dolgozik: Daniela-Ioana Hoblea egészségügyi asszisztensként, Marc Ilieş és Horea Buriceanu orvosírnokként. Mindhármukat csúszópénz elfogadásával, folytatólagosan elkövetett közokirat-hamisítással és informatikai csalással gyanúsítják. A negyedik személy, Voichiţa-Camelia Sim, a Bihar megyei egészségügyi igazgatóság egészségügyi asszisztense ellen csúszópénz elfogadásában, közokirat-hamisításban és informatikai csalásban való bűnrészesség miatt indult eljárás.
A korrupcióellenes ügyészek szerint Daniela Hoblea, Marc Ilieş és Horea Buriceanu az év folyamán több alkalommal kértek és kaptak 250 és 300 euró közötti pénzösszegeket olyan személyektől, akik oltásigazolványt, vagy digitális Covid-igazolványt akartak szerezni a koronavírus elleni vakcina beadása nélkül. Ez utóbbi személyek a gyanúsítottak bizonyos ismerősein, összekötőkön keresztül igényelték és fizették ki a hamis igazolványokat. Ilyen közvetítő volt a korrupcióellenes ügyészek szerint Voichiţa-Camelia Sim, a Bihar megyei közegészségügyi igazgatóság alkalmazottja. Az oltóközpontban dolgozó három személy pedig a pénzösszegekért cserében bevezette az országos elektronikus oltási nyilvántartásba (RENV) olyan személyek nevét és adatait is, akik valójában nem kapták meg az oltást, de így hozzájutottak az igazolványhoz.
A DNA szerint a hamis oltásigazolványt igénylők többsége meg sem jelent az oltóközpontban, hanem elektronikus úton küldte el személyes adatait a közvetítő személyeknek, és tőlük vette át a dokumentumokat is a csúszópénz kifizetésekor. A közvetítő személyek is kaptak bizonyos összegeket a „szolgáltatásaikért” – állítják még a korrupcióellenes ügyészek. A kedden tartott házkutatások nyomán összesen 127 000 eurót, 75 000 lejt és 1000 angol fontot találtak a nyomozók. Az ügyben több személy ellen is zajlik még a vizsgálat.
ahhoz, hogy papírt kapjanak arról, hogy be vannak oltva a Johnson & Johnson egydózisú vakcinájával koronavírus ellen.
A hamis igazolások haszonélvezői között a kiszivárgott információk szerint közalkalmazottak is vannak.
Amúgy a házkutatások során az egyik gyanúsítottnál biankó igazolásokat is találtak, amelyeket bármikor ki lehetett volna tölteni azok nevére, akik még befizetnek.
Sajtóhírek szerint az őrizetbe vett személyek között asszisztensek, iktatók és magánszemélyek is vannak. Az Ebihoreanul.ro portál pedig úgy tudja, hogy az öt személy közül hármat Nagyváradon tartóztattak le, két asszisztensnőről és egy „ügyféltoborzással” foglalkozó személyről van szó,
Tizenhárom helyen tart házkutatást az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) nagyváradi területi irodája Bihar és Szatmár megyében hamis Covid-igazolványok kibocsátásával kapcsolatos bűncselekmények ügyében.
Mint ismeretes, hamis oltási igazolványok ügyében indított nyomozást az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA), amelynek keretében a DNA nagyváradi területi irodája kedden tizenhárom Bihar és Szatmár megyei helyszínen tartott házkutatást. A házkutatások közül egy a petei oltóponton zajlott, a többi magánlakásokban.
A nyomozás azt követően indult, hogy a hatóságok arra lettek figyelmesek, a petei oltóponton kapott oltási igazolvánnyal rendelkezők közül sokan elkapták a koronavírus-fertőzést, és kórházba kerültek. Utólag többen is elismerték, hogy immunizálás nélkül jutottak oltásbizonylathoz.
Az ügyészek 2021-ben elkövetett korrupció és okirat-hamisítás ügyében vizsgálódnak.
Restaurálják Brassó egyik fontos műemlékét, a Posztókészítők bástyáját – közölte a város önkormányzata.
Nyolcszáz dolgozónak és kétszáz munkagépnek köszönhetően továbbra is megfeszített tempóban, jól haladnak az A1-es autópálya hiányzó dél-erdélyi, „medvealagutakról” elhíresült szakaszának építésével.
Maros megyei rendőrségi források szerint 5000 eurós jutalmat ajánlanak a nyomravezetőnek, aki hozzásegíti a rendőröket a mezőméhesi gyilkossággal vádolt Emil Gânj elfogásához.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az országban egyedüliként a Marosvásárhelyi Állatkertben található meg a Kárpátokban egykor őshonos fajta, jelenleg hat példány a borjakkal együtt.
A bukaresti kormány 17,8 millió lejt utal ki a tartalékalapból vízsótalanító berendezések vásárlására a parajdi bányakatasztrófa által sújtott Maros megyei településeknek az RMDSZ javaslatára – tájékoztatott hétfőn a szövetség sajtóirodája.
Négy nap keresés után hoztak le a Máramarosi-havasokról a hegyimentők egy 27 éves ukrán állampolgárt – számolt be vasárnap este a Máramaros megyei Salvamont vezetője.
Akármerre néztünk, színpompás népviseleteket láttunk vasárnap délután a bánffyhunyadi református templom árnyékában. A Kalotaszegi Magyar Napok hagyományos népviseleti mustrájára összegyűltek innen a Barcsay-kertbe vonultak.
Hatvanötezer lej értékű valutát és egyéb értékeket tartalmazó táskát talált a dél-erdélyi autópálya egyik parkolójában, amit a szászsebesi rendőrségnek adott át egy férfi.
Véget ért vasárnap a 10. Double Rise fesztivál a festői szépségű, Fehér megyei Torockón.
szóljon hozzá!