Már szeptember 2-án becsengethetnek a tanügyminiszter bejelentése szerint
Fotó: Haáz Vince
Szeptember 13-án kezdődhet a 2021–2022-es tanév, a karácsonyi vakáció pedig egyben félévközi szünet is lenne, vagyis januárban már a második félév kezdődne el – lebegtette meg kedd este Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter.
2021. február 03., 11:112021. február 03., 11:11
2021. február 03., 17:162021. február 03., 17:16
„Derűlátó vagyok, máig dolgoztunk a 2021–2022-es tanév szerkezetén. Szeretném rendbe tenni a dolgokat ebben a tekintetben is. Szeptemberi kezdést látok, valószínűleg a hónap második hétfőjén, jelenléti oktatással, az első félév pedig a karácsonyi szünet előtt véget ér” – fogalmazott a tanügyi tárca vezetője a Digi 24 hírtelevízió műsorában.
– érvelt Cîmpeanu a módosítás mellett. Mint mondta, ilyen körülmények között a diákok „nyugodtan” mennének vakációra.
Csökkentik az új tanévben induló középiskolai osztályok létszámát. A műszaki vonalon és a szakiskolák nappali osztályaiban az eddigi 28 főről 24 diákra, az elméleti szakokon pedig 28-ról 26 tanulóra csökkentik a létszámot – jelentette be Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter.
Mint ismeretes, jelenleg a 2020–2021-es tanév félévközi vakációja zajlik, a második félév február 8-án rajtol el.
Február 8-ától, hétfőtől kezdődően a diákok többsége visszatér az iskolába – jelentette be kedden délután Klaus Iohannis államfő, miután egyeztetett a témában a kormány és az illetékes hatóságok képviselőivel.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!