Fotó: cnadnr.ro
Új, kétszer három sávos autópálya építését tervezik Bukarest és Giurgiu között, amely a várakozások szerint jelentősen javítja majd a közlekedést a térségben. Az autópálya egy új Duna-hidat köt majd össze a román fővárost körülölelő útszakaszokkal fontos logisztikai kapcsolatot biztosítva a déli határ mentén – írja a Fanatik.ro.
2024. november 03., 13:192024. november 03., 13:19
Július végén a Nemzeti Útépítési Beruházási Társaság (CNIR) nyilvános konzultációra bocsátotta a Bukarest–Giurgiu autópálya megvalósíthatósági tanulmányának dokumentációját. A megvalósíthatósági tanulmány várhatóan 18 és 24 hónap között készül el, a közbeszerzési eljárást pedig az év végéig tervezik elindítani.
Erről a nagy infrastrukturális projektekért felelős társaság vezetője, Gabriel Budescu adott tájékoztatást a HotNews számára.
„A Bukarest–Giurgiu sztráda esetében a megvalósíthatósági tanulmányt egy kicsit eltérő megközelítéssel indítjuk el” – nyilatkozta Budescu, hozzátéve, hogy
„Úgy gondolom, hogy autópálya lesz” – mondta Budescu, leszögezve, hogy három sávos, nagy sebességű útként tervezik mindkét irányban, ami ritkaságszámba megy Romániában.
„Meg fogjuk vizsgálni, hogy készülhet-e teljesen betonból az autópálya – hogy ez milyen költségekkel jár, és mennyi pénz maradna az országban, hiszen hét cementgyár is működik Romániában, de a bitument nagyrészt importáljuk. Mérlegelni kell az előnyöket és hátrányokat karbantartási szempontból. Első ránézésre a beton kevésbé kényelmes, mivel kissé rázósabb az utat jelent” – magyarázta Budescu.
A Bukarest és Giurgiu közötti jövőbeli útvonal összeköti majd a Giurgiu–Ruse közötti jövőbeli Duna-hidat a bukaresti térségének meglévő úthálózatával. Az autópálya végleges útvonala azonban még nem eldöntött; több változat is szóba jöhet. Az egyik javaslat szerint a Bukarest–Giurgiu gyorsforgalmi út dél-nyugaton haladna a főváros mellett, és az A1-es Bukarest–Pitești autópályához csatlakozna.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács ülésén ismertetett információkból kiderül, hogy Călin Georgescu TikTok-kampánya egymillió euróba került, egy állami kiberszereplő beavatkozott a választások lebonyolítását szolgáló távközlési és informatikai rendszerekbe.
A szerdán megalakult koalíció célja a politikai stabilitás és az ország európai pályájának biztosítása, ugyanakkor a legionárius, szélsőséges ideológiák terjesztőinek elszigetelése – nyilatkozta szerda este az Agerpresnek Kelemen Hunor.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szerda este bejelentette, hogy Elena Lasconit támogatja az elnökválasztás második fordulójában.
A Központi Választási Iroda szerdán hivatalosan bejelentette, hogy hét politikai párt érte el a parlamentbe jutáshoz szükséges választási küszöböt.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei vádat emeltek egy kolumbiai állampolgár ellen, aki az ügyészek szerint egy oroszországi személy felbujtására fel akart robbantani romániai stratégiai jelentőségű célpontokat.
Európa-párti koalíciót kötött a parlamentben a PNL, a PSD, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciója.
A Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács szerdán közölte, hogy a Fiatal Emberek Pártjának (POT) egyik képviselőjelöltje, Marian Rizea a kommunista rezsim titkosszolgálatának tisztje volt.
Nagyon gyorsan lebukott Călin Georgescu, a függetlenként az elnökválasztás második fordulójába jutott szélsőjobboldali jelölt, miután kedden este egy élő műsorban azt állította: nincs köze a fasiszta legionárius mozgalomhoz.
Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke szerdán kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) jogosan kérheti a kormányfői tisztséget.
Regionális fejlesztésekre, szociális kiadásokra, kkv-knak, új mentőautókra is utal ki pénzt szerdai ülésén a kormány – a Marcel Ciolacu által vezetett kabinet ugyanakkor 5 milliárd eurós hitelt is felvesz az infrastrukturális beruházások folytatására.
szóljon hozzá!