Fotó: cnadnr.ro
Új, kétszer három sávos autópálya építését tervezik Bukarest és Giurgiu között, amely a várakozások szerint jelentősen javítja majd a közlekedést a térségben. Az autópálya egy új Duna-hidat köt majd össze a román fővárost körülölelő útszakaszokkal fontos logisztikai kapcsolatot biztosítva a déli határ mentén – írja a Fanatik.ro.
2024. november 03., 13:192024. november 03., 13:19
Július végén a Nemzeti Útépítési Beruházási Társaság (CNIR) nyilvános konzultációra bocsátotta a Bukarest–Giurgiu autópálya megvalósíthatósági tanulmányának dokumentációját. A megvalósíthatósági tanulmány várhatóan 18 és 24 hónap között készül el, a közbeszerzési eljárást pedig az év végéig tervezik elindítani.
Erről a nagy infrastrukturális projektekért felelős társaság vezetője, Gabriel Budescu adott tájékoztatást a HotNews számára.
„A Bukarest–Giurgiu sztráda esetében a megvalósíthatósági tanulmányt egy kicsit eltérő megközelítéssel indítjuk el” – nyilatkozta Budescu, hozzátéve, hogy
„Úgy gondolom, hogy autópálya lesz” – mondta Budescu, leszögezve, hogy három sávos, nagy sebességű útként tervezik mindkét irányban, ami ritkaságszámba megy Romániában.
„Meg fogjuk vizsgálni, hogy készülhet-e teljesen betonból az autópálya – hogy ez milyen költségekkel jár, és mennyi pénz maradna az országban, hiszen hét cementgyár is működik Romániában, de a bitument nagyrészt importáljuk. Mérlegelni kell az előnyöket és hátrányokat karbantartási szempontból. Első ránézésre a beton kevésbé kényelmes, mivel kissé rázósabb az utat jelent” – magyarázta Budescu.
A Bukarest és Giurgiu közötti jövőbeli útvonal összeköti majd a Giurgiu–Ruse közötti jövőbeli Duna-hidat a bukaresti térségének meglévő úthálózatával. Az autópálya végleges útvonala azonban még nem eldöntött; több változat is szóba jöhet. Az egyik javaslat szerint a Bukarest–Giurgiu gyorsforgalmi út dél-nyugaton haladna a főváros mellett, és az A1-es Bukarest–Pitești autópályához csatlakozna.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!