Fotó: cnadnr.ro
Új, kétszer három sávos autópálya építését tervezik Bukarest és Giurgiu között, amely a várakozások szerint jelentősen javítja majd a közlekedést a térségben. Az autópálya egy új Duna-hidat köt majd össze a román fővárost körülölelő útszakaszokkal fontos logisztikai kapcsolatot biztosítva a déli határ mentén – írja a Fanatik.ro.
2024. november 03., 13:192024. november 03., 13:19
Július végén a Nemzeti Útépítési Beruházási Társaság (CNIR) nyilvános konzultációra bocsátotta a Bukarest–Giurgiu autópálya megvalósíthatósági tanulmányának dokumentációját. A megvalósíthatósági tanulmány várhatóan 18 és 24 hónap között készül el, a közbeszerzési eljárást pedig az év végéig tervezik elindítani.
Erről a nagy infrastrukturális projektekért felelős társaság vezetője, Gabriel Budescu adott tájékoztatást a HotNews számára.
„A Bukarest–Giurgiu sztráda esetében a megvalósíthatósági tanulmányt egy kicsit eltérő megközelítéssel indítjuk el” – nyilatkozta Budescu, hozzátéve, hogy
„Úgy gondolom, hogy autópálya lesz” – mondta Budescu, leszögezve, hogy három sávos, nagy sebességű útként tervezik mindkét irányban, ami ritkaságszámba megy Romániában.
„Meg fogjuk vizsgálni, hogy készülhet-e teljesen betonból az autópálya – hogy ez milyen költségekkel jár, és mennyi pénz maradna az országban, hiszen hét cementgyár is működik Romániában, de a bitument nagyrészt importáljuk. Mérlegelni kell az előnyöket és hátrányokat karbantartási szempontból. Első ránézésre a beton kevésbé kényelmes, mivel kissé rázósabb az utat jelent” – magyarázta Budescu.
A Bukarest és Giurgiu közötti jövőbeli útvonal összeköti majd a Giurgiu–Ruse közötti jövőbeli Duna-hidat a bukaresti térségének meglévő úthálózatával. Az autópálya végleges útvonala azonban még nem eldöntött; több változat is szóba jöhet. Az egyik javaslat szerint a Bukarest–Giurgiu gyorsforgalmi út dél-nyugaton haladna a főváros mellett, és az A1-es Bukarest–Pitești autópályához csatlakozna.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!