Fotó: Román határrendészet
Egymást okolják a román és bolgár hatóságok amiatt, hogy begyulladt több, a Dunán szenet szállító hajó rakománya. A szerb szénszállítmány a nagy forróság miatt gyulladt be, miután a román fél nem tudta, a bolgár pedig nem engedte lerakódni.
2022. július 21., 18:252022. július 21., 18:25
Botrányba fulladt a román és a bolgár fél között, hogy csütörtökön begyulladt több, a Dunán szenet szállító szerb hajó rakománya. A G4Media információi szerint a szerb szenet Giurgiunál kellett volna lerakni, de nem sikerült, így a román hatóságok átirányították a bolgár határvárosba, Ruszéba, de az ottani illetékesek nem engedélyezték a lerakódást.
A három hajó így a nemzetközi vizeken rekedt, ami még nagyobb fejfájást okozott a bolgároknak, ugyanis csütörtökön a szénrakomány begyulladt a nagy forróságtól és fojtogató füst terjedt Rusze irányába. Így a bolgárok kénytelenek voltak engedélyezni a lerakódást, hogy elejét vegyék a súlyos légszennyezésnek, írta a bukaresti hírportál.
Mint mondta, ezt az okozta, hogy a bolgár fél nem takarította ki a Duna rá eső részét. A szerb hajók azután voltak kénytelenek Ruszéban kikötni, hogy Giurgiuban nem volt meg a lerakodásukhoz szükséges infrastruktúra, részletezte, így megkérte bolgár kollégáját, rakodják le ők, ami a miniszter szerint meg is fog történni.
A G4Media emlékeztet, hogy a román és bolgár fél között már rég vita folyik annak kapcsán, hogy a bolgár oldalon nem takarítják rendesen a folyó medrét, ezért nyáron, amikor csökken a vízszint, elakadnak a hajók. Mint kiderült, most is hasonló volt a helyzet.
A konvojt alkotó három hajó Belgrádba akart lehajózni, de a Duna alacsony vízállása miatt ez nem sikerült. Így a folyón rekedtek, ahol az egyetlen megoldásnak a tűz megakadályozására a lerakás bizonyult, ugyanis a hajók elsüllyesztése még nagyobb szennyezést okozott volna a folyón.
A Giurgiu megyei vészhelyzeti felügyelőség szerint a hajók személyzete nincs veszélyben és a rakományok is folyamatos felügyelet alatt vannak, így baj esetén bármikor közbeléphetnek a tűzoltók.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
A romániai polgárok többsége Nyugat-barát államfőt szeretne – derül ki egy friss felmérésből.
Ha a románok november 24-én kellő számban járulnak az urnákhoz, Marcel Ciolacut „már az első fordulóban le lehet győzni, nem csak a másodikban”, a különbség 2000-hez képest az, hogy ma már „nem Iliescu nyer” – jelentette ki George Simion.
Az idei év első nyolc hónapjában 1,186 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökjelöltje, Marcel Ciolacu kormányfő szombaton Slobozián kijelentette, hogy azt szeretné, ha a jelenlegi parlament közvetlenül a választások után megvitatná és elfogadná a jövő évi költségvetést.
Épségben sikerült kijutnia egy hídról lezuhant gépkocsiból egy kilenc éves kislánynak Vrancea megyében – számolt be a Hotnews.ro.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Piteşti-en kijelentette, hogy a bruttó hazai termék több mint 13 százalékát adó autóipar „a román gazdaság motorja”.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke, Sebastian Hotca szombaton arra intette Facebook-oldalán a vásárlókat, hogy csak alaposan tájékozódás után költekezzenek a nagy árleszállítások időszakában, mint amilyen a fekete péntek (Black Friday).
Az idei első félévben 2311 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 11,6 százalékkal kevesebben, mint 2023 azonos időszakában.
szóljon hozzá!