Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több mint hatezer bírságot róttak ki szombaton az ellenőrző szervek összesen 1 093 634 lej értékben a koronavírus-járvány terjedését fékezni hivatott intézkedések és szabályok be nem tartása miatt – közölte a belügyminisztérium.
2020. október 11., 17:002020. október 11., 17:00
A tárca tájékoztatása értelmében a szombati nap folyamán 5251 gazdasági társaságot és 36 139 személyt ellenőriztek a belügyi, az egészségügyi, a munkaügyi és a közlekedésügyi minisztérium képviselői a helyi hatóságokkal együtt.
Összesen 8500 lejre büntettek négy céget olyan zárt térben tartott rendezvények szervezése miatt, amelyeket tiltanak a hatályos rendelkezések, további 88 bírságot (16 ezer lej értékben) a hatályos rendelkezések által tiltott eseményeken, rendezvényeken való részvétel miatt, 5087 bírságot (630 878 lej értékben) az egyéni óvintézkedések be nem tartása miatt, illetve 70 bírságot (190 900 lej összértékben) a kereskedelmi és közélelmezési egységek fizikai távolságtartás betartását lehetővé tevő kialakítására vonatkozó szabályok megszegése miatt.
Előfordulhat, hogy Románia is Olaszország és más olyan államok sorsára jut, és a kórházak túlzsúfoltsága miatt az orvosoknak kell eldönteniük, hogy melyik páciens kerül intenzív terápiára, és ki nem – vallja Raed Arafat belügyi államtitkár.
Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint ugyanakkor
A szombati ellenőrzéseken 5389 rendőr, 2216 csendőr, 605 határrendész, 1779 helyi rendőr, továbbá a katasztrófavédelem 162 munkatársa, az élelmiszer-biztonsági és állategészségügyi hatóság 45 képviselője, a fogyasztóvédelmi hatóság 9 munkatársa, az egészségügyi minisztérium alárendeltségébe tartozó szervek 62 képviselője, a munkaügyi minisztérium 45, a szállításügyi tárca 17 alkalmazottja és a helyi hatóságok 5 képviselője vett részt.
Az ellenőrzések a következő időszakban is folytatódnak – szögezi le a közlemény.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
2 hozzászólás