Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Előfordulhat, hogy Románia is Olaszország és más olyan államok sorsára jut, és a kórházak túlzsúfoltsága miatt az orvosoknak kell eldönteniük, hogy melyik páciens kerül intenzív terápiára, és ki nem – vallja Raed Arafat katasztrófavédelemért felelős belügyi államtitkár.
2020. október 07., 09:522020. október 07., 09:52
2020. október 07., 11:042020. október 07., 11:04
„Ha az intenzív osztályok zsúfolttá válnak, valakinek súlyosbodik az állapota, és nincs számára azonnal hely, akkor előfordulhat, hogy választanod kell a pácinesek között, ahogyan választaniuk kellett az olaszországi és más országokban dolgozó kollégáinknak is.
– jelentette ki az egészségügyi szakember az B1 Tv kedd esti műsorában.
Raed Arafat
Fotó: Rab Zoltán
Arafat azt mondja, arra számít, hogy az elkövetkező időszakban még többen fognak az óvintézkedések betartása ellen agitálni, mivel „folytatódnak az álhírek”.
Hasonlóképpen nyilatkozott kedd este a román közszolgálati televízió (TVR1) műsorában Nelu Tătaru egészségügyi miniszter is. Mint hangsúlyozta, nem kellene feszegetni az egészségügy határait, hogy lássuk, mennyit bír el.
– szögezte le az egészségügyi miniszter.
Amikor pedig arról faggatta a műsorvezető, hogy mi történik akkor, ha mégis eléri az 3500-at a napi esetszám, közölte:
Nelu Tătaru
Fotó: Veres Nándor
– szögezte le Tătaru.
Kitért ugyanakkor arra is, hogy jelenleg 4000 adag Remdesivir van készleten, egyes pácienseken ötnapos kezelésre használják, „de nem szabad rá csodaszerként tekinteni”. A tárcavezető azt mondta, Romániában július elejétől használják a Remdesivirt a koronavírus kezelésében, azóta 11 820 adag fogyott el.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
1 hozzászólás