Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Előfordulhat, hogy Románia is Olaszország és más olyan államok sorsára jut, és a kórházak túlzsúfoltsága miatt az orvosoknak kell eldönteniük, hogy melyik páciens kerül intenzív terápiára, és ki nem – vallja Raed Arafat katasztrófavédelemért felelős belügyi államtitkár.
2020. október 07., 09:522020. október 07., 09:52
2020. október 07., 11:042020. október 07., 11:04
„Ha az intenzív osztályok zsúfolttá válnak, valakinek súlyosbodik az állapota, és nincs számára azonnal hely, akkor előfordulhat, hogy választanod kell a pácinesek között, ahogyan választaniuk kellett az olaszországi és más országokban dolgozó kollégáinknak is.
– jelentette ki az egészségügyi szakember az B1 Tv kedd esti műsorában.
Raed Arafat
Fotó: Rab Zoltán
Arafat azt mondja, arra számít, hogy az elkövetkező időszakban még többen fognak az óvintézkedések betartása ellen agitálni, mivel „folytatódnak az álhírek”.
Hasonlóképpen nyilatkozott kedd este a román közszolgálati televízió (TVR1) műsorában Nelu Tătaru egészségügyi miniszter is. Mint hangsúlyozta, nem kellene feszegetni az egészségügy határait, hogy lássuk, mennyit bír el.
– szögezte le az egészségügyi miniszter.
Amikor pedig arról faggatta a műsorvezető, hogy mi történik akkor, ha mégis eléri az 3500-at a napi esetszám, közölte:
Nelu Tătaru
Fotó: Veres Nándor
– szögezte le Tătaru.
Kitért ugyanakkor arra is, hogy jelenleg 4000 adag Remdesivir van készleten, egyes pácienseken ötnapos kezelésre használják, „de nem szabad rá csodaszerként tekinteni”. A tárcavezető azt mondta, Romániában július elejétől használják a Remdesivirt a koronavírus kezelésében, azóta 11 820 adag fogyott el.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
1 hozzászólás