Fotó: Presidency.ro
Máris megmutatkozott a hatása annak, hogy a Pfizer-BioNTech-vakcina gyártója múlt héten a felét szállította le az előre leegyeztetett mennyiségnek: halasztani kell egyes kategóriák beoltását.
2021. január 26., 15:402021. január 26., 15:40
2021. január 26., 15:492021. január 26., 15:49
Mivel nem áll rendelkezésre elegendő számú koronavírus elleni oltás, újraidőzítik, és tíz nappal elhalasztják azok beoltásának időpontját, akik már foglaltak maguknak időpontot az erre szolgáló kormányzati honlapon, de nem tartoznak a kockázati csoportokba – jelentette be kedden Valeriu Gheorghiță, az oltási kampány koordinátora.
Ennek nyomán a hatóságok arra a megoldásra jutottak, hogy a kockázati csoportok – a 65 évnél idősebb személyek, illetve a krónikus betegek – oltása folyamatosságának biztosítása érdekében, azért, hogy megkaphassák mind az első, mind az emlékeztető oltást, január 28-ától tíz nappal eltolják a nem ezen csoportokba, hanem a kulcsfontosságú ágazatokban dolgozók közé tartozók oltási időpontját.
– fogalmazott Gheorghiță. A koordinátor szerint az érintetteknek semmit sem kell tenniük, az oltás újraidőzítését a honlap automatikusan elvégzi. A koordinátor elmondta, az újraidőzítés mintegy 35 000 személyt érint.
„Február 5-éig nehezebb időszak következik” – mondta Gheorghiță, aki szerint túlléphetünk ezen a perióduson, ha szolidárisak leszünk. Egyébként az oltási kampány január 15-én kezdődött második fázisában oltásra jogosultak közül a honlapon eddig jelentkezettek 72 százaléka a 65 év felettiek és a krónikus betegek soraiból került ki. Az eddig beoltottak 32,3 százaléka a kulcsfontosságú ágazatok dolgozója. Eddig egyébként az egészségügyi dolgozók 90 százalékát oltották be, vagy jegyezték elő oltásra.
Összesen 95 940 Pfizer–BioNTech oltás érkezett kedden a bukaresti, a kolozsvári, valamint a temesvári repülőterekre, a vakcinákat a regionális központok között osztják szét – tájékoztatott az oltási kampány lebonyolítását koordináló bizottság (CNCAV).
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!