Fotó: Veres Nándor
Jövő év április elsejétől csak a valóban kiszolgáltatott fogyasztók juthatnak majd hozzá ártámogatott villamos energiához és a földgázhoz – erősítette meg szombat este Sebastian Burduja energiaügyi miniszter egy Fehér megyei sajtóeseményen.
2024. szeptember 01., 14:202024. szeptember 01., 14:20
2024. szeptember 01., 14:242024. szeptember 01., 14:24
A tárcavezető elképzelhetőnek nevezte, hogy a havi 300 kilowattóránál több áramot fogyasztó háztartások számlái csökkennek a jelenlegi ártámogatási rendszer kivezetése után,
Burduja elmondta, hogy a kormány megbízásából egy tárcaközi munkacsoport jelenleg az energiaszektorban kiszolgáltatott fogyasztók kategóriájának lehető legpontosabb meghatározásán dolgozik. Ezek a háztartások lesznek azok, akiknek jövő év április elseje után is energiatámogatást nyújt az állam, hogy elviselhetőbbek legyenek a havi számláik – idézte az Agerpres a minisztert.
mivel néhányan a vállalatok közül jelezték, hogy az energiapiac jövő áprilisi liberalizációja után elhagyják Romániát.
A DEER, az Electrica csoport energiaelosztó vállalata pályázatot írt ki 1,1 millió okos villanyóra beszerzésére, összesen 371,6 millió lej értékben. Ezeket tizenöt település fogyasztói fogják megkapni.
A Romániai Zsidó Közösségek Szövetsége (FCER) pénteken állásfoglalást tett közzé az elnökválasztás második fordulójával kapcsolatban.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
Hamisak a választási csalásokról szóló híresztelések – figyelmeztetett pénteki közleményében a román belügyminisztérium. A bukaresti külügy és a kormány is hamis információk terjedésére hívja fel a figyelmet.
George Simion, a szélsőséges és magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltje „nagyívű győzelemről” beszélt a Donald Trump volt tanácsadójának, Steve Bannonnak adott interjúban.
A szélsőjobboldali Fiatal Emberek Pártjának (POT) elnöke, Anamaria Gavrilă pénteken felszólította Nicușor Dan független elnökjelöltet, hogy közölje: szenved-e valamilyen mentális zavarban.
A Romgaz román állami földgázvállalat bírósági keresetet nyújtott be, amelyben a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet romániai fiókintézménye, a Greenpeace CEE (Central Eastern Europe) Alapítvány feloszlatását kéri.
A választási részvétel lesz a döntő tényező az elnökválasztás második fordulójában – vallja Remus Ștefureac, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója.
A jövendőbeli kormány megalakulhat széles többséggel, de meghatározott időre lehetne szó technokrata kormányról is – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, hangsúlyozva azonban, hogy pártja nem venne részt egy kisebbségi kormányban.
Nicușor Dan, Bukarest függetlenként induló főpolgármestere minimális, hibahatáron belüli eredménnyel vezet George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje előtt.
Botrányt okozott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje, miután autistának nevezte ellenfelét, Nicușor Dant, akivel a vasárnapi második fordulóban csap össze az elnöki tisztségért.
szóljon hozzá!