Dél-Olaszországban nagyon sok esetben dolgoztatnak román állampolgárokat rabszolgaként a farmokon, de ha hazatérnének, a román állam tudna nekik munkát biztosítani – jelentette ki hétfőn Lia Olguţa Vasilescu.
2017. november 27., 17:222017. november 27., 17:22
2017. november 27., 17:252017. november 27., 17:25
A munkaügyi miniszter egy konferencián annak kapcsán nyilatkozott, hogy – amint arról beszámoltunk – az olasz hatóságok múlt héten szabadítottak ki Dél-Olaszországban egy tíz évig rabszolgaként tartott román nőt.
Kórházban ápolnak, és pszichológiai tanácsadásban is részesítenek egy 29 éves román nőt, akit tíz évnyi fogva tartás után szabadítottak ki az olasz rendőrök.
– mindta a munkaügyi miniszter, aki szerint mintegy hárommillió román állampolgár dolgozik külföldön.
Mindeközben a Kis- és Középvállalkozók Országos Konföderációja (CAPIMED) vádjai szerint a határon túli románokért felelős minisztérium semmivel sem támogatta az Olaszországban vagy máshol rabszolgasorban tartott románokat, miközben költségvetése kétharmadát állítólagos moldovai kulturális programokra költötte.
Rámutatnak: a diaszpóra támogatását szolgáló programokat évek óta hanyagolják, ebben több kormány is ludas.
– áll a közleményben. A szervezet leszögezi: a határon túli románokért felelős tárca nem alkalmaz egyértelmű kritériumokat a benyújtott projektek elbírálása során, ugyanakkor időről időre olyan, már futó projektek jelennek meg, amelyek esetében nem biztosítják az átláthatóságot.
Mint arról beszámoltunk, a múlt héten kiszabadított román nőt tíz éven keresztül tartották fogva a dél-olaszországi Gizzeria településen, egy barakkban. A tíz év alatt számos alkalommal zaklatták szexuálisan. A most 29 éves nő még 2007-ben érkezett Olaszországba, és idősgondozóként kapott munkát egy családnál. Az általa ellátott idős nő halála után a nő fia bezárta őt egy barakk alagsorába. Ott az ágyhoz kötözte, és több alkaalommal is megerőszakolta. Ennek nyomán két gyereke is született, akiket fogva tartója ugyanilyen embertelen körülmények között nevelt.
Nem kíván foglalkozni Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke arról, hogy kinevezné-e miniszterelnöknek Klaus Iohannis leköszönő államfőt, ha megnyeri az elnökválasztást.
Csupán 2025. január 7. után lesz Romániának új kormánya Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és egyben államfőjelöltje szerint.
Több mint 650 ezer hátrányos helyzetű családból származó óvodás és iskolás részesül idén az 500 lej értékű tanszertámogatásból.
A legfelsőbb bíróság szerdai döntése értelmében vizsgálati fogságban marad Marta Dalida Achim, a tisztségéből felfüggesztett ügyvédnő, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
Magánrendelőt tervez nyitni Nelu Tătaru volt egészségügyi miniszter, miután a legfelsőbb bíróság megtiltotta, hogy állami kórházakban gyakorolja a szakmáját.
Döntő házként fogadta el szerdán a szenátus a harminckét F-35-ös repülőgép beszerzéséről szóló törvénytervezetet.
Tehéntejből készült sajtot hívnak vissza a Carrefour üzletlánc boltjaiból, miután Listeria monocytogenes baktériumot találtak benne.
A gyanú mellett egyértelmű bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy George Simion, az AUR elnöke találkozott az orosz katonai hírszerzés tisztjeivel, és békés tüntetéseket, választási felvonulásokat próbált eltéríteni.
Nagyon is igazak a romániai választásokba való orosz beavatkozási kísérletekről szóló hírek – jelentette ki a Krónikának Barabás T. János elemző.
Tíz diákból hét állítja, hogy iskolai bántalmazás áldozata volt. A leggyakrabban említett ok, hogy az elkövető pénzt vagy értéktárgyakat akar szerezni. Az az elkövető, aki egy friss tanulmány szerint az esetek 94 százalékában egykor maga is áldozat volt.
szóljon hozzá!