Archív felvétel
Fotó: Facebook/Rares Bogdan
Újabb durva magyarellenes kirohanással „alapozta meg” az RMDSZ és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) közötti esetleges kormányzati együttműködést a PNL szélsőséges sovinizmusáról hírhedt első alelnöke, Rareș Bogdan.
2020. szeptember 29., 15:362020. szeptember 29., 15:36
2020. szeptember 29., 15:402020. szeptember 29., 15:40
Az európai parlamenti képviselő egy hétfő esti televíziós bejelentkezésben azt mondta: pártja nem akar együtt kormányozni az RMDSZ-szel.
mondta Bogdan az Antena 3 hírtelevízióban. Ezzel a televíziós műsorvezetőből politikussá avanzsált, a magyarok elleni uszító, a médiatanács részéről számos bírságot eredményező műsorairól hírhedt Bogdan szembe megy saját pártbeli főnökével.
Ludovic Orban miniszterelnök, a PNL elnöke ugyanis még szeptember 10-én az Európai Parlament néppárti frakciójának igazgatótanácsával folytatott távértekezleten Kelemen Hunorral együtt arról beszélt, hogy a december 6-ai parlamenti választást követően a PNL és az RMDSZ közös kormányzásra készül. Orban megerősítette: pártja az EPP tagpártjaival, a – parlamenti küszöb átlépésére jelenleg esélytelennek tartott – Népi Mozgalom Párttal (PMP), illetve az RMDSZ-szel szeretne kormánykoalíciót alkotni.
A helyhatósági választásokat követően szövetségre kell lépni a Nemzeti Liberális Párttal (PNL), ahol lehetséges – mondta az Európai Néppárt vezetőségének (EPP) csütörtöki online ülésén Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke.
Az RMDSZ elnöke kifejtette: Romániában folyamatos politikai válság van, az utóbbi nyolc évben tíz kormánya volt az országnak. Úgy vélte: a helyhatósági és parlamenti választások után stabilitásra, hosszú távú építkezésre kell törekedni. „Az RMDSZ-nek és a PNL-nek azonos célkitűzése van: Románia fejlesztése, ezért túl kell lépni a múlt problémáin, és a jövőre kell koncentrálni” – hangoztatta Kelemen Hunor.
A Nemzeti Liberális Párt vélhetően csak arra használja az RMDSZ-szel meglebegtetett esetleges koalíciós kormányzást, hogy ezzel zsarolja meg az USR-t – véli Pászkán Zsolt, a Külügyi és Külgazdasági Intézet elemzője annak kapcsán, hogy Kelemen Hunor RMDSZ-elnök bejelentette: a PNL és az RMDSZ közös kormányzásra készül.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
Tizennégy megyére narancssárga, több másik megyére sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
Egész testén súlyos égési sérüléseket szenvedett egy bukaresti kamasz, akit áramütés ért, amikor egy videójátékban látott jelenetet utánozva felmászott egy vagon tetejére – közölte a román rendőrség.
szóljon hozzá!